Thomas Partey
Thomas Partey fot. PressFocus

Edu: Partey był naszym celem od kilku miesięcy

Thomas Partey rzutem taśmę pod koniec okienka transferowego wzmocnił szeregi Arsenalu FC. Tymczasem dyrektor techniczny klubu z północnego Londynu ujawnił ostatnio, że Ghańczyk był długoterminowym celem Los Colchoneros.

Czytaj dalej…

Thomas Partey trafił do teamu ze stolicy Anglii na zasadzie transferu definitywnego z Atletico Madryt. Zawodnik do angielskiej drużyny trafił za mniej więcej 45 milionów funtów (50 milionów euro). Tymczasem jeden z przedstawicieli The Gunners zakomunikował w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, że Partey był wytypowany jako główny cel klubu już na początku tego roku.

– Pewnego dnia chciałbym pokazać fanom, jak pracujemy lub jak pracowaliśmy. Gdyby każdy widział nasz plan sześć lub siedem miesięcy temu, który opracowaliśmy z Mikelem Artetą, dstrzegłby, że Thomas już był w nich obecny – mówił Edu w rozmowie z oficjalną stroną internetową Arsenalu.

– Tym samym widać, ile miesięcy potrzebowaliśmy, aby móc pozyskać zawodnika, który nas wzmocnił. Aby tak się stało, potrzeba było dużo pracy, spotkań. Musieliśmy przeanalizować cały proces prawny i finansowy ewentualnej transakcji. Rozmawialiśmy też z menedżerem piłkarza. W końcu udało się sfinalizować transfer – dodał Gaspar.

Partey w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w trzech spotkaniach La Liga. Debiut w nowym zespole zawodnik może zaliczyć 17 października w starciu przeciwko Manchesterowi City w ramach Premier League.

Komentarze