Arnautović odejdzie z West Hamu?

Piłka Premier League
Obserwuj nas w
fot. Nike Na zdjęciu: Piłka Premier League

Nowe wieści transferowe dochodzą do nas z obozu West Hamu. Londyńsku klub poważnie rozważa bowiem sprzedaż swojego napastnika, Marko Arnautovića, do Chin, jeśli tylko otrzyma za niego dobrą ofertę transferową – donosi portal BBC Sport. W ostatnim wywiadzie potwierdził to zresztą sam opiekun Młotów, czyli Manuel Pellegrini.

Czytaj dalej…

Austriak jest przedmiotem przetargu pomiędzy londyńskim klubem a drużyną Shanghai SIPG. Chińczycy chcą skusić zawodnika ogromnymi zarobkami, a West Ham bardzo dużą kwotą odstępnego.

Aktualnie mówi się o kwocie 35 milionów funtów, która miałby otrzymać Młoty w zamian za sprzedaż swojego piłkarza. Sam Arnautović miałby z kolei zarobić w Chinach 200 tysięcy funtów tygodniowo, a jego kontrakt obowiązywałby przez cztery kolejne lata.

O potencjalnym transferze wypowiedział się ostatnio sam menedżer West Hamu, czyli Manuel Pellegrini.

– Klub nie chce sprzedawać zawodnika – podkreślił trener Młotów

– Jeśli jednak okazja będzie dobra dla obu stron to nie będziemy robić przeszkód i pozwolimy mu odejść – dodał.

– Przy tak wysokich ofertach każdy pewnie chciałby odejść. Ja to rozumiem, ale pamiętajmy, że póki co jego ma on ważny kontrakt z naszym klubem – zakończył Pellegrini.

Dodajmy, że Marko Arnautović wystąpił w tym sezonie w 18 spotkaniach, w których strzelił osiem bramek i zanotował dwie asysty. Łącznie spędził na angielskich boiskach 1299 minut.

Komentarze