29-latek zakończył karierę. “To druzgocące”

Alfie Mawson
PressFocus Na zdjęciu: Alfie Mawson

Alfie Mawson, obrońca Wycombe Wanderers, oficjalnie ogłosił zakończenie kariery z powodu problemów z kolanem. Piłkarz ma zaledwie 29-lat.

 • Alfie Mawson w Premier League występował w koszulce Swansea i Fulham
 • Środkowy obrońca w tym sezonie grał w Wycombe Wanderers w Leaue One
 • 29-latek ogłosił zakończenie kariery z powodu problemów zdrowotnych

29-latek kończy przygodę z grą w piłkę

Alfie Mawson w Premier League zaliczył łącznie 80 występów w barwach Swansea i Fulham, a także w 2018 roku został powołany na zgrupowanie reprezentacji Anglii. Niestety, od dłuższego czasu zmagał się z nawracającym urazem kolana, co właściwie uniemożliwiało mu grę bez bólu. W tym sezonie 29-latek zaliczył 20 meczów w League One, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Pierwszej kontuzji kolana doznał w czerwcu 2018 roku. Drugi uraz dopadł go w lipcu 2019 roku, a trzeci w październiku 2020 roku. Mawson łącznie pauzował przez półtora roku i opuścił około 100 spotkań. W oświadczeniu opublikowanym na stronie klubu piłkarz powiadomił o swojej decyzji.

  – Dla niektórych może to być szokiem, ale dla mnie trwa to od jakiegoś czasu. Miałem trochę wolnego w okolicach Bożego Narodzenia po tym, jak poczułem ból w kolanie. Niestety, ból nie zniknął. Poszedłem na badanie i okazało się, że doznałem kolejnej kontuzji.

  – To druzgocące, ale takie jest życie. Latem byłem w podobnej sytuacji i przestałem kochać futbol. Myślę, że gdybym wtedy przeszedł na emeryturę, nie chciałbym nawet oglądać piłki nożnej, ale powrót tutaj sprawił, że na nowo się w niej zakochałem.

  – Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie. Po prostu nadszedł wcześniej, niż się spodziewałem. Ale na świecie dzieją się o wiele gorsze rzeczy i to sprawia, że ​​​​zdajesz sobie sprawę, że to tylko praca.

  Komentarze