David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

Alaba na celowniku Liverpoolu

Liverpool w ostatnim meczu Ligi Mistrzów stracił kolejnego obrońcę. Wygraną z Midtjylland przypłacili kontuzją Fabinho. Jest to drugie poważne osłabienie w defensywie, po tym jak w spotkaniu z Evertonem paskudnego urazu doznał Van Dijk. The Reds szukają więc nowego obrońcy a na ich celowniku miał się znaleźć Alaba.

Czytaj dalej…

David Alaba wciąż nie osiągnął porozumienia z Bayernem Monachium w sprawie nowego kontraktu. Jest to nadzieja dla Liverpoolu, który szuka nowego obrońcy. Na bardzo długo z gry wypadł Van Dijk, a w ostatnim meczu Ligi Mistrzów kontuzji nabawił się Fabinho, dlatego spekuluje się, że Austriak grający u Bawarczyków miałby dołączyć do mistrza Anglii już zimą.

The Reds są mocno zmotywowani, aby już niedługo zakontraktować nowego środkowego obrońcę. Już po urazie Van Dijka mówiło się, że zimą do Liverpoolu trafi nowy defensor, kontuzja Fabinho sprawiła jednak, że taki transfer jest niemalże pewny. Na liście życzeń mistrza Anglii znajdowali się dotychczas między innymi Upamecano i Bastoni, do tej dwójki dołączyć ma Alaba.

Problemy Liverpoolu

Przez jakiś czas wydawało się, że Jurgen Kloop znalazł tymczasową alternatywę dla Van Dijka. Umieszczenie Fabinho na środku obrony było bardzo dobrym posunięciem, gdyż zawodnik, który grał kiedyś sporadycznie na tej pozycji, zdobywał w ostatnich meczach bardzo dobre noty. Brazylijczyk w meczu Ligi Mistrzów doznał jednak kontuzji i zastąpił go Williams.

Jedynym środkowym obrońcą w The Reds jest zatem Joe Gomez. Z kontuzją zmaga się również Matip, dlatego przez jakiś czas Kloop będzie musiał korzystać z zawodników z akademii Liverpoolu. Bild poinformował jednak, że mistrzowie Anglii mają bardzo dużą szansę, aby sprowadzić wkrótce Alabę. Christian Falk napisał na Twitterze, że trzecia próba osiągnięcia porozumienia między Austriakiem a Bayernem zakończyła się kolejnym niepowodzeniem.

28-latkowi umowa z Bawarczykami kończy się następnego lata. Oznacza to że zimą może podpisać umowę wstępną z innym klubem, na mocy której przeniesie się do zainteresowanej strony od razu po wygaśnięciu kontraktu z Bayernem. The Reds w tym roku ściągnęli już jednego zawodnika z Bayernu, jest nim pomocnik Thiago Alcantara.

Komentarze