75-latek wróci do futbolu? Może objąć były klub

Crystal Palace w tym tygodniu pożegnało się z Patrickiem Vieirą. Teraz Orły szukają nowego szkoleniowca. Jednym z kandydatów do przejęcia stanowiska trenera na Selhurst Park jest 75-letni Roy Hodgson.

Roy Hodgson
PressFocus Na zdjęciu: Roy Hodgson
  • Patrick Vieira został zwolniony z Crystal Palace
  • Orły szukają nowego trenera
  • Jednym z kandydatów jest Roy Hodgson

Hodgson wróci na Selhurst Park?

Patrick Vieira po dwóch latach stracił pracę na Selhurst Park. Crystal Palace poniosło trzy porażki z rzędu, a we wszystkich rozgrywkach nie było w stanie zanotować zwycięstwa od dwunastu spotkań. Francuz został zwolniony przed starciem z Arsenalem, którego barwy zakładał jako piłkarz.

Kto może zastąpić Vieirę? Orły wybiorą trenera po derbach Londynu. Szansę może otrzymać między innymi Paddy McCarthy, jeżeli zaimponuje władzom w rywalizacji z Kanonierami. Jednak jak informuje David Ornstein, bardzo wysoko stoją notowania Roya Hodgsona.

Legendarny trener w sierpniu skończy 76 lat. Swoją karierę rozpoczął w… 1976 roku. Hodgson prowadził takie kluby jak Inter, Udinese, Fulham i Liverpool, a także przez cztery lata odpowiadał za wyniki reprezentacji Anglii. Natomiast od 12 września 2017 roku do 30 czerwca 2021 roku prowadził Palace, w którym osiągnął średnią wynosząca 1,22 punktu na mecz.

Teraz Hodgson może znowu zameldować się na Selhurst Park. Jeżeli włodarze Orłów zdecydują się zatrudnić angielskiego szkoleniowca, będzie to dla niego powrót do pracy po letnim rozstaniu z Watfordem, który pod jego wodzą rozegrał 18 spotkań.

Komentarze