Zakłady na rzuty rożne, karne i kartki

W typach na piłkę nożną najlepsze firmy takie jak STS, Fortuna i forBET oferują setki zakładów. Dla znawców tej dyscypliny sportowej ciekawymi wyborami stały się zakłady na rzuty rożne, rzuty karne i kartki. Wiemy, że mecze piłki nożnej to stałe elementy gry takie jak rzuty rożne, a także bardzo często niedozwolone zagrywki, za które przyznawane są żółte lub czerwone kartki. U bukmacherów zdarzenia te są gotowane do obstawiania!

Każdy kto obejrzał, choć jedno spotkanie piłki nożnej lub grał na boisku wie, że co jakiś czas dochodzi do rzutu rożnego. Z reguły bywa tak, że lepszy zespół ma na swoim koncie więcej “kornerów”, ponieważ to świadczy o jego przewadze i tworzonych sytuacjach podbramkowych. Rzuty rożne pojawiają się w statystykach pomeczowych i w pewnej skali odzwierciedlają przebieg meczu. Zakłady na rzuty rożne, ale też karne i kartki pojawiły się wraz z rozwojem oferty bukmacherskiej. Firmy pozwalały obstawiać coraz to więcej zdarzeń, więc w końcu zaproponowały typy bukmacherskie na rożne, kartki itd. W ten sposób w meczu piłki nożnej obstawisz nie tylko wynik i sumę goli, ale również wydarzenia, które składają się na przebieg rywalizacji.

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne

Jak wygląda oferta bukmacherska w zakładach na rzuty rożne? Liderem tego rodzaju kursów jest bukmacher STS. Operator ten w zakładach przedmeczowych i “na żywo” udostępnia kilkadziesiąt zdarzeń dotyczących typów na rzuty rożne. Generalnie u bukmacherów online zakłady na rzuty rożne można obstawić na zasadzie przedziału mniej/więcej np. w meczu under/over 8.5 rzutów rożnych. Bardziej renomowani bukmacherzy oferują zakłady na dodatkowe rynki związane z rzutami rożnymi.

Standardem są klasyczne zakłady na rzuty rożne, gdzie przyjmuje się linię np. 7.5 i obstawia się mniej/więcej. W meczach Ligi Mistrzów lub lig zagranicznych bukmacherzy wystawiają bogatą ofertę przedmeczową, a tam znajdziesz jeszcze więcej typów na rzuty rożne.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 14 lipca 2024
 • Najwyższa oferta STS na rynku z kodem GOAL400
 • Sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej

Najwyższy bonus tylko z kodem GOAL400!

Zakłady bukmacherskie STS i kod promocyjny GOAL400 to mocne uderzenie na start dla nowego gracza. Do odbioru czeka najwyższy na rynku pakiet bonusów powitalnych!
Idź do bukmachera

Dla przykładu STS w zakładach na rzuty rożne pozwala obstawiać:

 • który zespół będzie miał więcej rzutów rożnych?
 • liczba rzutów rożnych under/over,
 • liczba rzutów rożnych – przedziały,
 • gospodarze – ilość rzutów rożnych,
 • goście – ilość rzutów rożnych,
 • handicap na rzuty rożne,
 • pierwszy rzut rożny – który zespół,
 • ostatni rzut rożny – który zespół,
 • 1. i 2. połowa – kto więcej rzutów rożnych?
 • 1. połowa – ile rzutów rożnych?
 • 2. połowa – ile rzutów rożnych?

Jak widać opcji do obstawiania rzutów rożnych jest naprawdę sporo. Powyższe zakłady przypominają typy na bramki lub wynik meczu, a to przecież pod uwagę są brane tylko rzuty rożne.

Podatek u bukmachera – sprawdź ile wynosi podatek od zakładów bukmacherskich w naszym kraju i dlaczego jest odprowadzany!

Jak obstawiać typy na rzuty rożne?

Kiedy dochodzi do konfrontacji faworyta z underdogiem to można zakładać, że ta pierwsza ekipa będzie napierać, dlatego może mieć więcej rzutów rożnych od rywala. W innej sytuacji, kiedy naprzeciw siebie stają ekipy, które prezentują ofensywny styl gry – typerzy zazwyczaj zakładają, że linia rzutów rożnych zostanie złamana i częściej grają powyżej np. 9.5 rzutów rożnych.

Obstawianie zakładów na rzuty rożne wiąże się z dokładną znajomością drużyn, które podejmują ze sobą rywalizację. Idąc tym tokiem rozumowania – w meczu defensywnie nastawionych ekip może być niewiele sytuacji podbramkowych, więc i ilość rzutów rożnych będzie niższa.

Zakłady na rzuty rożne są też chętnie obstawiane w zakładach live. W tej opcji typowania często gra się zakłady na rzuty rożne, kiedy faworyt przegrywa itd. Wówczas gracze spodziewają się tego, że z każdą minutą drużyna przegrywająca będzie coraz bardziej spychać we własne pole karne swojego rywala, co przekłada się na wybijanie piłek na rzuty rożne. Obstawiając zakłady live na rzuty rożne trzeba odpowiednio czytać taktykę zespołów oraz reagować na aktualny przebieg spotkania.

Zakłady bukmacherskie na kartki

Kartki w piłce nożnej to codzienność. Sędziowie karają żółtym lub czerwonym kartonikiem za faule, słowne gesty lub inne działania wbrew zasadom. Najczęściej na boisku piłkarskim żółte i czerwone kartki przyznawane są za nadmierną agresję w odbiorze piłki lub tzw. faul taktyczny, żeby przerwać groźny atak rywala. Opcji otrzymania kartki jest znacznie więcej, bo może to być ściągnięta koszulka jako radość po strzelonym golu lub kopnięcie piłki po gwizdku sędziego.

Oczywiście żółtych kartek w meczach piłki nożnej jest znacznie więcej niż czerwonych – to ważna statystyka, którą trzeba zapamiętać obstawiając zakłady na kartki.

Co znajdziesz w zakładach na kartki u bukmacherów? Przede wszystkim możesz obstawić, kto otrzyma więcej żółtych lub czerwonych kartek? W tej opcji zakładu masz też do wyboru remis. W zakładach na kartki możesz też obstawiać sumę kartek w trybie under/over, a więc wskazujesz, czy ilość będzie niższa lub wyższa. U bukmacherów znajdziemy także taki rodzaj zakładu jak zakład bez remisu.

W ofercie bukmacherskiej na kartki pojawiają się też typy na to, który zespół jako pierwszy zostanie ukarany żółtą/czerwoną kartkę. Generalnie też obstawisz zdarzenie: czy w meczu będzie czerwona kartka (tak lub nie). A jako dodatkowe rynki proponowane są też typy na gospodarzy i gości (który z tych zespołów otrzyma czerwoną kartkę?).

Jak obstawiać zakłady na żółte/czerwone kartki?

Trzeba znać stawkę meczu – w spotkaniu o punkty rywalizacja jest twardsza niż w meczu towarzyskim. A więc tam, gdzie stawka meczu większa – tam większe prawdopodobieństwo ostrej gry, a co za tym idzie kartek. Jeśli chodzi o kartki, to są mecze, gdzie jest ich po prostu więcej – to na pewno starcia derbowe. W analizie zakładów na kartki trzeba wziąć też pod uwagę ligę/rozgrywki oraz arbitra, która poprowadzi mecz. Niektórzy sędziowie pozwalają na więcej piłkarzom, a inni z kolei słyną z tego, że rozdają wiele kartek.

Zakłady bukmacherskie na rzuty karne

Zakłady na rzuty karne u polskich bukmacherów zazwyczaj polegają na tym, żeby odpowiedzieć na pytanie: będzie karny, czy nie będzie? To klasyczny zakład dwudrogowy, gdzie typer ma 50% szans na poprawne wskazanie wyniku. W meczach piłki nożnej zakłady na rzuty karne pojawiają się w typach pre-match oraz live. Oczywiście zakłady na rzuty karne mogą występować również w ofercie specjalnej dotyczącej zawodnika np. Robert Lewandowski strzeli gola z rzutu karnego?

Rzuty karne są znacznie rzadziej dyktowane niż rzuty rożne i rzuty wolne. Dlatego w kursach bukmacherskich zazwyczaj niższy kursy jest na zdarzenie, że nie będzie rzutu karnego (około 1.50 vs 2.50).

Jak obstawiać rzuty karne?

Obstawiając zakłady na rzuty karne, trzeba pamiętać, że najczęściej ma się do czynienia ze zdarzeniami dwudrogowymi. Bukmacher daje więc do wyboru opcję TAK lub NIE na pytanie, czy w danym meczu będzie podyktowany rzut karny. Dużą rolę przy tego rodzaju typach odgrywa postać sędziego, bo część arbitrów ma zupełnie inne spojrzenie na podobne sytuacje.

Przykładowo odbicie piłki od ręki w polu karnym często kwalifikowane jest jako ‘jedenastka’, ale sędzia może stwierdzić, że nie było to zamierzone zagranie, ręka była ułożona naturalnie, a odległość od zagrywającego piłkę zbyt mała, aby zawodnik broniący mógł cokolwiek zrobić.

Wskazówki obstawiania rzutów karnych

Warto więc wziąć pod uwagę to, kto sędziuje wybrany mecz. Oficjalne źródła najpopularniejszych rozgrywek z wyprzedzeniem podają obsadę sędziowską, więc przy typowaniu tego rodzaju zdarzeń, warto się zaznajomić ze statystykami arbitrów. Jeżeli dany sędzia stosunkowo często odgwizduje rzuty karne, tym większe prawdopodobieństwo, że zdecyduje się po raz kolejny wskazać na wapno.

Dobrym pomysłem może być także prześledzenie historii spotkań obydwu drużyn. Jeśli w ich meczach regularnie przytrafiają się rzuty karne, to nie jest to przypadek. Zespoły grające ofensywny futbol, częściej mają swoich zawodników w polu karnym przeciwników, a taka sytuacja determinuje faule w tym rejonie boiska. Co więcej, można również wskazać zespoły, które mają problemy z bronieniem i w głębokiej defensywie mogą popełniać błędy skutkujące rzutem karnym dla rywali.

Z reguły gracze nie decydują się na obstawianie zdarzeń, które zakładają, że w meczu nie będzie rzutu karnego. Kurs jest najczęściej zbyt niski, aby umieszczać go na kuponie, a w dobie VAR i wciąż zmieniających się przepisów dotyczących zagrania ręką, lepiej nie ryzykować. Patrząc z drugiej strony, typ na brak ‘jedenastki’ może być ciekawym podbiciem kursu, a przecież rzuty karne nie zdarzają się co mecz. Ostatecznie kluczem do dobrego obstawiania rzutów karnych jest odpowiedni wybór spotkania i analiza sędziego oraz drużyn.

Dowiedz się więcej: przeczytaj poradnik o zakładach BTTS i sprawdź, jak skutecznie obstawiać te typy.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.