Stefan
Bajcetić

Stefan Bajcetić to hiszpański piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2021 roku zawodnik Liverpoolu. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

43
IMAGO/Sebastian Frej
Imię i nazwisko Stefan Bajcetić
Data urodzenia 2004-10-22
Miejsce urodzenia Vigo
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Liverpool FC
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 77 kg
Wzrost 185 cm

Stefan Bajcetić – kariera

Stefan Bajcetić jest synem serbskiego ojca – też piłkarza – i hiszpańskiej matki. Urodził się w Vigo i rozpoczął karierę w szkółce Celty Vigo. Już w wieku 16 lat przeniósł się jednak do akademii Liverpoolu, który dostrzegł w pomocniku wielki potencjał. The Reds zapłacili za niego ćwierć miliona euro.

W sierpniu 2022 roku Bajcetić podpisał z Anglikami nowy kontrakt, a Juergen Klopp uznał, że to czas, by dać podopiecznemu większą szansę. 27 sierpnia zadebiutował w drużynie podczas starcia z Bournemouth. Niespełna miesiąc później został najmłodszym debiutantem w historii Liverpoolu w Lidze Mistrzów, gdy wystąpił przeciwko Ajaxowi Amsterdam.

Sezon 2022/2023 okazał się przełomowy dla młodego Hiszpana. Klopp regularnie z niego korzystał, a Mohamed Salah powiedział nawet, że odkąd Bajcetić dołączył do treningów, był najlepszym graczem drużyny. W marcu 2023 roku doznał poważnej kontuzji mięśnia przywodziciela, ale wydaje się, że jego kariera na Anfield Road dopiero się rozkręca.

Bajcetić zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii do lat 18 we wrześniu 2021 roku.

Stefan Bajcetić – aktualności