Maximo
Perrone

Maximo Perrone to argentyński piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od stycznia 2023 roku zawodnik Manchesteru City, z którym sięgnął po potrójną koronę. Aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Las Palmas. Młodzieżowy reprezentant Argentyny.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Graham Hunt
Imię i nazwisko Maximo Perrone
Data urodzenia 2003-01-07
Miejsce urodzenia Buenos Aires
Narodowość Argentyna
Aktualny klub UD Las Palmas
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 177 cm

Maximo Perrone – kariera

Maximo Perrone jest wychowankiem argentyńskiego klubu Velez Sarsfield. Już w wieku 19 lat zadebiutował w seniorskim zespole, szybko strzelił też swoją pierwszą bramkę, pokonując bramkarza Nacionalu w spotkaniu Copa Libertadores.

Manchester City nie zamierzał czekać, aż ktoś sprzątnie mu potencjalną gwiazdę sprzed nosa. Zimą 2023 roku Obywatele zaoferowali Velez 11 milionów euro, które Argentyńczycy chętnie przyjęli. Perrone po przenosinach do Anglii wystąpił w dwóch meczach rundy wiosennej. Choć łącznie przebywał na boisku zaledwie przez 20 minut, może dopisać sobie do CV sięgnięcie po historyczną potrójną koronę z Manchesterem City.

Latem 2023 roku został wysłany na wypożyczenie celem zdobywania doświadczenia. Dołączył wówczas do hiszpańskiego UD Las Palmas.

Perrone regularnie otrzymuje powołania do młodzieżowych kadr Argentyny. W marcu 2022 roku zadebiutował w reprezentacji U20.

Maximo Perrone – aktualności