Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Trzykrotny mistrz kraju z Legią Warszawa, od 2022 roku piłkarz francuskiego Clermont Foot. Reprezentant kraju, uczestnik Mistrzostw Świata w Katarze.

Czytaj dalej…

Mateusz Wieteska – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMateusz Wieteska
Data urodzenia11 lutego 1997 roku
Miejsce urodzeniaWarszawa
NarodowośćPolska
Aktualny klubClermont Foot
Pozycjaśrodkowy obrońca
Waga77 kg
Wzrost1,87 m

Mateusz Wieteska – aktualności

Mateusz Wieteska – kariera

Mateusz Wieteska pierwsze kroki w karierze stawiał w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Już w wieku 13 lat trafił jednak do akademii Legii Warszawa. Gdy przeszedł do wieku seniorskiego, Wojskowi wypożyczali go do Dolcana Ząbki i Chrobrego Głogów. Ostatecznie uznano, że można pozwolić mu odejść. Latem 2017 roku, jako wolny zawodnik, związał się z Górnikiem Zabrze. Rozegrał niezwykle udany sezon w Ekstraklasie, w którym strzelił aż siedem bramek. Legia zrozumiała swój błąd i odkupiła wychowanka za około milion złotych. Szybko wskoczył do wyjściowego składu i pomógł Wojskowym w wygraniu dwóch kolejnych mistrzostw w latach 2019-2021.

Na początku sezonu 2022/2023 Kosta Runjaić wybrał Wieteskę na kapitana drużyny. Stoper nie nacieszył się tą rolą zbyt długo. Jeszcze podczas tego samego okienka zgłosiło się po niego bowiem Clermont Foot. Zespół z Ligue 1 zapłacił Legii 1,3 miliona euro. Polski obrońca z miejsca wskoczył do wyjściowego składu drużyny z czołowej ligi Europy. To nie umknęło Czesławowi Michniewiczowi, który powołał go do reprezentacji kraju w czerwcu.

Wystąpił w spotkaniu Ligi Narodów z Belgią, a także w sparingu z Chile. Otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze, ale na turnieju nie rozegrał ani minuty.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mateusz Wieteska?

Mateusz Wieteska rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 4.

W jakich klubach grał Mateusz Wieteska?

Mateusz Wieteska w trakcie swojej kariery grał w klubach: Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Chrobry Głogów i Clermont Foot.