Marquinhos
Marquinhos

Marquinhos to brazylijski piłkarz, grający na pozycji obrońcy. Kapitan Paris Saint-Germain i etatowy gracz reprezentacji Brazylii.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Glenn Gervot/Icon Sportswire
Imię i nazwisko Marquinhos
Data urodzenia 1994-05-14
Miejsce urodzenia Sao Paulo
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Paris Saint-Germain
Pozycja środkowy obrońca
Waga 65 kg
Wzrost 177 cm

Marquinhos – kariera

Karierę zaczynał w brazylijskim Corinthians. Tymczasem po wygraniu w 2012 roku Copa Libertadores zasilił szeregi AS Romy, kosztując wówczas trzy miliony euro. Szybko stał się kluczową postacią Giallorossich, z którymi dotarł do finału Coppa Italia.

Dobra gra we Włoszech zaowocował w 2013 roku przeprowadzką do PSG. Roma zarobiła na transakcji ponad 30 milionów euro. Zawodnik stał się jednym z najdroższych piłkarzy na świecie, który nie skończył jeszcze 20 roku życia. Dołączenie do Paris Saint-Germain skutkowało ponad 25 krajowymi trofeami. Z upływem lat jego rola w stolicy Francji rosła. Wreszcie został kapitanem zespołu, poważanym w szatni i przez ekspertów. Pomimo niewielkiego, jak na stopera, wzrostu, wyrósł na czołową postać na swej pozycji.

W drużynie narodowej zadebiutował w 2013 roku. Ma już ponad 70 występów w reprezentacji Brazylii, z którą wygrał raz Copa America i raz złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Marquinhos – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Marquinhos?

Marquinhos rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Marquinhos?

Marquinhos w trakcie swojej kariery grał w klubach Corinthians Sao Paulo, AS Roma i Paris Saint-Germain.