Rosjanie oburzeni decyzjami FIFA i UEFA. Zapowiadają odwołanie

Trener reprezentacji Rosji – Walerij Karpin
Pressfocus Na zdjęciu: Trener reprezentacji Rosji – Walerij Karpin

W poniedziałek UEFA i FIFA poinformowały o kolejnych sankcjach nałożonych na Rosję. Rosyjskie reprezentacje i rosyjskie kluby nadal nie będą mogły uczestniczyć w rozgrywkach organizowanych przez UEFA. Dzień później tamtejszy związek piłkarski wydał oświadczenie, w którym zapowiada odwołanie od wspomnianych decyzji.

  • Rosja musi mierzyć się wciąż z kolejnymi sankcjami
  • W poniedziałek FIFA i UEFA podtrzymały swoje decyzje odnośnie rosyjskiego futbolu
  • Tamtejsza federacja zapowiada odwołanie w tej sprawie

Rosjanie dalej mają klapki na oczach

Mimo sytuacji na Ukrainie, Rosjanie na każdym kroku wyrażają oburzenie, że karze się ich i obarcza winą za rozpętanie wojny. Po kolejnych sankcjach nałożonych na nich przez FIFA i UEFA jest podobnie. Rosja wydała oświadczenie w którym zapowiedziała podjęcie kolejnych kroków odwoławczych w tej sprawie.

Zgodnie z postanowieniami międzynarodowych federacji piłkarskich, w przyszłej edycji Ligi Narodów nie zobaczymy reprezentacji Sbornej, a także rosyjskich klubów w europejskich pucharach. 

“Rosyjski Związek Piłki Nożnej wyraża kategoryczną niezgodę na decyzje podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA. RFU będzie nadal chronić własne interesy w ramach spraw toczących się już w Trybunale Arbitrażowym do spraw Sportu w Lozannie i zastrzega sobie prawo do składania nowych wniosków” – brzmi oficjalny komunikat tamtejszej federacji. 

Sprawa jest naturalnie także szeroko komentowana w rosyjskich mediach. Pojawiają się głosy rozważające przeniesienie tamtejszego związku piłkarskiego z Europy do Azji. W ten sposób Rosjanie chcą mieć m.in. możliwość rywalizowania w rozgrywkach pucharowych.

Zobacz też: Rosja bez taryfy ulgowej ze strony UEFA. Nowe decyzje Komitetu Wykonawczego

Komentarze