Pierwszy chętny na MŚ 2034. Tam mundialu jeszcze nie było

Mistrzostwa świata w 2034 roku może zorganizować kraj, który nie był jeszcze gospodarzem tej imprezy. Swoją kandydaturę ogłosiła Arabia Saudyjska.

GIANNI INFANTINO
Obserwuj nas w
IMAGO Na zdjęciu: GIANNI INFANTINO
  • Arabia Saudyjska nie kryła swoich aspiracji do organizacji mundialu
  • Saudyjczycy nie mają szans na turniej w 2030 roku
  • Kraj ten oficjalnie potwierdził, że ma ambicję ugoszczenia najlepszych reprezentacji w 2034 roku

Saudyjczycy w walce o mundial. Chcą turnieju w 2034 roku

Najbliższe mistrzostwa świata odbędą się za trzy lata w: USA, Kanadzie oraz Meksyku. Niemal pewne jest, że w 2030 roku turniej zostanie rozegrany na trzech kontynentach. Z kolei w 2034 roku czołowe reprezentacje chce ugościć Arabia Saudyjska, która ogłosiła swoją kandydaturę.

Królestwo Arabii Saudyjskiej ogłosiło zamiar ubiegania się o organizację Mistrzostw Świata w 2034 r., zgodnie z kompleksowym planem, w ramach którego Saudyjski Związek Piłki Nożnej stara się wykorzystać wszystkie możliwości i energię, aby zapewnić wspaniałe i bezprecedensowe doświadczenie, które zachwyci fanów piłki nożnej – czytamy na stronie saudyjskiej federacji piłkarskiej.

Ogłoszenie zamiaru kandydowania to ważny moment, który dotrzymuje kroku rozwojowi, jakiego doświadczamy w naszym wspaniałym kraju i uosabia pasję Saudyjczyków do piłki nożnej oraz wysiłki Królestwa na rzecz osiągnięcia dalszego postępu – dodano w komunikacie o chęci organizacji mundialu 2034.

Komentarze