FC Nantes
FC Nantes

El. MŚ: Zapowiedź wydarzeń w strefie CONCACAF

Po porażce z Meksykiem, reprezentację Stanów Zjednoczonych czeka równie ciężkie zadanie – tym razem podopieczni trenera Klinsmanna zmierzą się z Kostaryką. W innych spotkaniach drugiej kolejki finałowej fazy eliminacji w strefie CONCACAF, Trynidad i Tobago zagra na wyjeździe z Hondurasem, a Panama podejmie Meksyk.

Czytaj dalej…

FAZA ELIMINACJI

Przed kilkoma dniami rozpoczęła się piąta już, ale ostatnia faza eliminacji w strefie CONCACAF. Spośród 35 reprezentacji, które wystartowało w kwalifikacjach, pozostało już tylko sześć. W piątej rundzie sześć ekip zagra systemem ligowym (mecz i rewanż) i na mundial pojadą trzy najlepsze, natomiast czwarta powalczy w interkontynentalnym barażu z reprezentantem strefy azjatyckiej.

CO ZA NAMI

Najwięcej emocji w pierwszej kolejce finałowej fazy eliminacji w strefie CONCACAF dostarczył pojedynek dwóch piłkarskich gigantów tej części globu, w którym Meksykanie pokonali na wyjeździe Stany Zjednoczone. Udany start zanotowały także reprezentacje Panamy i Kostaryki, które pokonały odpowiednio Honduras i Trynidad i Tobago.

SYTUACJA W TABELI

Po pierwszej kolejce trzy zespoły mają na swoim koncie po trzy punkty – w tabeli prowadzi Kostaryka, która jako jedyna wygrała przewagą dwóch bramek, a za jej plecami znajdują się reprezentacje Meksyku i Panamy. Bez dorobku punktowego pozostają USA, Honduras i Trynidad i Tobago.

CO PRZED NAMI

Kolejne ciężkie spotkanie czeka w drugiej kolejce podopiecznych trenera Klinsmanna, którzy po porażce z Meksykiem zmierzą się z najlepszym zespołem strefy CONCACAF podczas ostatniego mundialu – Kostaryką. Pierwszych punktów poszukają reprezentanci Hondurasu i Trynidadu i Tobago, którzy zmierzą się w starciu otwierającym drugą kolejkę. Drugie zwycięstwo zanotować powinni Meksykanie, którzy zagrają z Panamą.

Terminarz 2. kolejki

11 listopada:
23:05 Honduras – Trynidad i Tobago

12 listopada:
03:05 Kostaryka – USA
03:05 Panama – Meksyk

Komentarze