El. MŚ: Zapowiedź wydarzeń w Afryce

Ghana
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Ghana

W najbliższy weekend rozegrane zostaną spotkania drugiej kolejki finałowej fazy eliminacji w strefie afrykańskiej. Warto zarezerwować sobie czas na kilka bardzo ciekawych meczów – Nigeria zagra z Algierią, Maroko podejmie Wybrzeże Kości Słoniowej, a Egipt zmierzy się z Ghaną.

Czytaj dalej…

FAZA ELIMINACJI

W Afryce trwa już finałowa faza eliminacji – w walce o przepustki na rosyjski czempionat pozostało jeszcze dwadzieścia reprezentacji, które zostały rozdzielone na pięć eliminacyjnych grup. Zespoły rywalizują systemem każdy z każdym (mecz i rewanż), a bilety na mundial w Rosji wywalczą tylko zwycięzcy pięciu grup.

CO ZA NAMI

Miesiąc temu rozegrano spotkania pierwszej kolejki finałowej fazy eliminacji w strefie afrykańskiej. Zwycięstwa zanotowały reprezentacje Demokratycznej Republiki Kongo, Tunezji, Nigerii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Senegalu oraz Egiptu. W najciekawszym spotkaniu pierwszej tury gier, Algieria podzieliła się punktami z Kamerunem (1:1) w grupie B, uznawanej potocznie za „grupę śmierci” tych eliminacji.

CO PRZED NAMI

Drugą kolejkę zainauguruje jedyne piątkowe spotkanie – w grupie A, Libia zagra z faworyzowaną Tunezją. Co ciekawe, drugie spotkanie drugiej kolejki w tej grupie… zamknie weekendowe zmagania eliminacyjne w Afryce – Demokratyczna Republika Kongo, która przed miesiącem rozgromiła Libię, tym razem powalczy o punkty z Gwineą.

W najciekawszej z grup – grupie B, czeka nas kolejne hitowe starcie. W sobotę o godzinie 17:00, naprzeciw siebie staną dwie reprezentacje, które na ostatnim mundialu dotarły do 1/8 finału – Nigeria zmierzy się z Algierią. Po raz ostatni Super Orły walczyły z Lisami Pustyni w meczu o trzecie miejsce Pucharu Narodów Afryki w 2010 roku, kiedy po brązowe medale sięgnęli Nigeryjczycy (1:0). Godzinę wcześniej rozpocznie się za to rywalizacja Kamerunu z Zambią.

Emocji nie zabraknie także w spotkaniach grupy C, które zaplanowano na sobotni wieczór. Mali, które nie ma w dorobku jeszcze żadnego punktu, będzie gościć Gabon – ekipa Aubameyanga w pierwszej kolejce urwała punkt Marokańczykom. Lwy Atlasu zmierzą się za to z Wybrzeżem Kości Słoniowej – Iworyjczycy po pierwszej kolejce zajmują pierwszą lokatę, po tym jak pokonali reprezentację Mali (3:1).

W sobotę rozegrane zostaną oba spotkania w najbardziej wyrównanej grupie D. O godzinie 14:00, liderujący Senegal zagra z Republiką Południowej Afryki, która podzieliła się w pierwszej kolejce punktami z Burkiną Faso. Ogiery o punkty powalczą z Republiką Zielonego Przylądka, która przed miesiącem musiała uznać wyższość Lwów Terangi.

W sobotę o godzinie 14:00 rozpocznie się rywalizacja w drugiej kolejce w grupie A – najpierw w szranki staną skazywane na pożarcie w tej grupie reprezentacje Kongo i Ugandy. Żurawie dość niespodziewanie w pierwszej kolejce urwały punkt Ghanie. Czarne Gwiazdy w jednym z hitów drugiej kolejki zmierzą się za to z reprezentacją Egiptu.

Terminarz 2. kolejki

11 listopada:
20:00 Libia – Tunezja (A)

12 listopada:
14:00 RPA – Senegal (D)
14:00 Uganda – Kongo (E)
16:00 Kamerun – Zambia (B)
17:00 Nigeria – Algieria (B)
18:00 Republika Zielonego Przylądka – Burkina Faso (D)
19:30 Mali – Gabon (C)
21:00 Maroko – Wybrzeże Kości Słoniowej (C)

13 listopada:
17:00 Egipt – Ghana (E)
18:30 Gwinea – DR Kongo (A)

Komentarze