El. MŚ: Pewny triumf Francuzów

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Nie było niespodzianki na Stade de France, gdzie w meczu drugiej kolejki grupy A eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, Francja wysoko pokonała Bułgarię 4:1 (3:1). Goście niespodziewanie objęli prowadzenie w szóstej minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Mihail Aleksandrov, ale później trafiali już tylko Les Bleus – a dokładniej Gameiro (2), Payet i Griezmann.

W szóstej minucie gry niespodziewanie prowadzenie objęli Bułgarzy – Sagna sfaulował w polu karnym Georgiego Milanova, a futbolówkę do siatki z jedenastu metrów trafił zawodnik Legii Warszawa, Mihail Aleksandrov. W 23. minucie Trójkolorowi doprowadzili do wyrównania – świetną centrę z prawej strony posłał Sagna, a idealnie głową przymierzył Gameiro.

Trzy minuty później gospodarze już prowadzili – po dośrodkowaniu Payeta z lewego skrzydła nikt nie zdołał trącić futbolówki, ale ruch Griezmanna zmylił bramkarza i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Siedem minut przed przerwą podopieczni trenera Deschampsa dołożyli trzecią bramkę – fatalny błąd popełnił Pirgov, który zagrał piłkę wprost pod nogi niepilnowanego przed polem karnym Griezmanna, a napastnik Atletico precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał Stoyanova. Co ciekawe w pierwszej połowie padły cztery celne strzałe i wszystkie zakończyły się bramkami.

Trzy minuty po zmianie stron z rzutu wolnego dośrodkował Payet, ale strzał głową Koscielnego nie trafił w światło bramki. W 57. minucie z dystansu z pierwszej piłki huknął Pogba, ale przeleciała tuż obok bramki strzeżonej przez Stoyanova, który tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

W 59. minucie Bułgarzy musieli wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty. Kurzawa zagrał na prawej flance do Griezmanna, ten posłał futbolówkę wzdłuż bramki, a z pięciu metrów do siatki posłał ją Gameiro. Dziesięć minut później z dystansu spróbował Sissoko, ale trafił w dobrze ustawionego Stoyanova. W 77. minucie Bułgarię po strzale Matuidiego uratował słupek.

Za kilka dni Francja zmierzy się z Holandią, natomiast Bułgaria podejmie Szwecję.

Francja – Bułgaria 4:1 (3:1)
0:1 M. Aleksandrov (k.) 6′
1:1 Gameiro 23′