El. MŚ: niespodzianka w Nikozji, męczarnie Serbów

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović PressFocus

Nie obeszło się bez niespodzianki w pierwszych wtorkowych spotkaniach eliminacji do Mistrzostw Świata w strefie europejskiej. Punkty straciła reprezentacja Słowenii, a duże problemy w odniesieniu zwycięstwa miała Serbia.

Grupa A

Reprezentacja Serbii po dwóch pierwszych eliminacyjnych spotkaniach mogła się pochwalić zdobyciem czterech punktów – 3:2 z Irlandią i 2:2 z Portugalią. Teraz przystępowała w roli zdecydowanego faworyta do wyjazdowego spotkania z Azerbejdżanem. W spotkaniu w Baku gospodarze postawili rywalom trudne warunki, ale ostatecznie trzy punkty trafiły na konto Serbów. Swoją drużynę do zwycięstwa dwoma trafieniami poprowadził Aleksandar Mitrović.

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy A reprezentacja Luksemburga podejmować będzie Portugalię. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45.

Azerbejdżan – Serbia 1:2 (0:1)
0:1 A. Mitrović 16′
1:1 Makhudov (k.) 59′
1:2 A. Mitrović 81′

Grupa H

Drugiej porażki w eliminacjach, znacznie komplikując swoją sytuację w walce o awans, doznała reprezentacja Słowenii. Kilka dni temu przegrała 1:2 z Rosją, a we wtorek musiała uznać wyższość Cypru. W spotkaniu, które rozegrane zostało w Nikozji, gospodarze wygrali skromnie 1:0 po trafieniu Ioannisa Pittasa. Dla reprezentacji Cypru była to pierwsza wygrana w eliminacjach.

O godzinie 20:45 rozpoczną się dwa inne spotkania grupy H. Chorwacja zmierzy się u siebie z Maltą, natomiast Rosja na wyjeździe ze Słowenią.

Cypr – Słowenia 1:0 (1:0)
1:0 Pittas 42′

Komentarze