El. MŚ: Kolumbia wygrywa rzutem na taśmę

James Rodriguez

W pierwszym spotkaniu piątej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie CONMEBOL, Kolumbia pokonała na wyjeździe Boliwię 3:2 (2:0). Bardzo cenne trzy punkty zapewnił Los Cafeteros Cardona, zdobywając decydującego gola już w doliczonym czasie gry.

Spotkanie udanie mogło rozpocząć się dla gospodarzy, ale silny strzał Cardozo z ponad 35 metrów nie zdołał pokonać Ospiny, a w dziewiątej minucie na prowadzenie wyszli Kolumbijczycy. Bacca zgrał z lewego skrzydła do ustawionego w polu karnym Jamesa Rodrigueza, który silnym uderzeniem lewą nogą umieścił futbolówkę precyzyjnie w bramce strzeżonej przez Quinoneza. Sytuacja La Verde uległa pogorszeniu pięć minut przed końcem pierwszej połowy – tym razem James pełnił rolę asystenta, a podanie piłkarza Realu Madryt wykończył lewą nogą Bacca.

Podopieczni trenera Baldivieso wrócili do gry cztery minuty po zmianie stron. Strzał głową wprowadzonego po przerwie Duka zatrzymał ręką Jeison Murillo, za co arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Arce. W 62. minucie było już 2:2 – Duk poradził sobie z Murillem na lewej flance po czym wyłożył piłkę na 17 metr, skąd fantastycznym uderzeniem Ospinę pokonał Chumacero.

W kolejnych minutach obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wśród Boliwijczyków bliski szczęścia był Ramallo, którego uderzenie wybronił Ospina, a po drugiej stronie doskonałej okazji nie wykorzystał Muriel. Wszystko rozstrzygnęło się już w doliczonym czasie gry, kiedy to po podaniu od Moreno płaskim strzałem wynik ustalił Cardona.

Kolumbia odniosła dziś drugie zwycięstwo w trwających eliminacjach i zrównała się punktami z Brazylią i Chile, ale oba te zespoły mają jeszcze przed sobą mecze w tej serii gier. Boliwia poniosła już czwartą porażkę i zajmuje aktualnie ósme miejsce.

Boliwia – Kolumbia 2:3 (0:2)
0:1 James Rodriguez 9′