El. MŚ: Anglicy wykonali zadanie, wygrana przed meczem z Polską

Harry Kane
PressFocus Na zdjęciu: Harry Kane

W kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Anglia wygrała w delegacji z Albanią 2:0 (1:0). Gole dla gości zdobyli Harry Kane i Mason Mount. Tym samym Synowie Albionu przystąpią do środowej potyczki z Polską w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ w dwóch meczach kwalifikacyjnych zdobyli komplet punktów i nie stracili ani jednego gola.

Anglicy w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze pokonali u siebie San Marino 5:0. Trzy punkty zdobyli także rywale. Albania wygrała bowiem na wyjeździe z Andorą 1:0.

Harry Kane dał Anglii prowadzenie

W 13. minucie gospodarze mogli niespodziewanie zdobyć gola na 1:0. Albania przeprowadziła kontratak, piłka w ostatniej fazie trafiła do Myrto Uzuniego, który uderzył jednak wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Nicka Pope’a.

Po nieco ponad pół godzinie gry wynik spotkania chciał zmienić Kyle Walker. Strzał bocznego defensora Anglików był jednak zbyt przewidywalny i golkiper Albanii nie miał żadnych kłopotów z obroną. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Luke Shaw dokładnie dorzucił piłkę z lewej strony pola karnego, Kane wyprzedził pilnującego go obrońcę i strzałem głową dał przyjezdnym jednobramkowe prowadzenie.

Parę chwil potem mogło być już 2:0 dla Synów Albionu. Raheem Sterling zagrał do Kane’a, ale tym razem napastnik występujący na co dzień w barwach Tottenhamu Hotspur trafił z kilku metrów tylko w poprzeczkę.

Spotkanie pod kontrolą gości

Siedem minut po zmianie stron zrobiło się groźnie w polu karnym Albańczyków. Sterling wykonał podanie, którego adresatem był Phil Foden. Zawodnik gości uderzył celnie, lecz kapitalnie interweniował Etrit Berisha.

Na 2:0 podwyższył Mason Mount. Kane przytomnie zagrał do piłkarza Chelsea FC, który nie miał żadnych kłopotów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam. Jak się potem okazało, był to ostatni gol tego wieczora.

Obecnie Anglicy zajmują pierwsze miejsce w grupie (sześć oczek). Rywale są na drugiej lokacie (trzy punkty). W środę Anglia podejmie Polskę. Natomiast Albania zagra na wyjeździe z San Marino. Jak spiszą się zaś nasi kadrowicze w drugim meczu eliminacji do Mundialu? Zachęcamy do przeczytania zapowiedzi spotkania Polaków z Andorą.