Zabójcza akcja PSG, Messi z kolejnym trafieniem w Ligue 1

Lionel Messi i Neymar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi i Neymar

PSG w hicie ligi francuskiej w niedzielny wieczór mierzyło się z Olympique Lyon. Wynik rywalizacji otworzył Lionel Messi, zamieniając na gola kapitalną akcję, w której brał też udział Neymar.

  • PSG nie zwalnia tempa w tym sezonie
  • W niedzielny wieczór w jednej z akcji zachwycili ponownie Lionel Messi i Neymar
  • Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców, a Brazylijczyk zaliczył asystę

Luz w wersji PSG, czyli Messi i Neymar w akcji

PSG przystępowało do starcia na Groupama Stadium w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Christophe’a Galtiera w tej kampanii kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Olympique Lyon miało natomiast za sobą dwie porażki z rzędu.

Wynik rywalizacji w niedzielnym spotkaniu został otwarty bardzo szybko, bo już w piątej minucie. W świetnym stylu współpracowali ze sobą Lionel Messi i Neymar. Brazylijczyk ostatecznie asystował, a reprezentant Argentyny wyprowadził mistrzów Francji na prowadzenie.

Messi w swoim ósmym występie w tej kampanii Ligue 1 zdobył czwartą bramkę. Ponadto na koncie Argentyńczyka jest też siedem asyst. 35-latek ma umowę wazną z ekipą z Paryża do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość piłkarza to 50 milionów euro.

Messi trafił do ekipy z Paryża latem minionego roku na zasadzie wolnego transferu z FC Barcelony. W związku z tym, że piłkarz wciąż nie podjął decyzji w sprawie przedłużenia kontraktu, to już w styczniu przyszłego roku będzie mógł prowadzić rozmowy z potencjalnym nowym pracodawcą.

Czytaj więcej: Messi wciąż nie podjął rozmów z władzami PSG, kibice Barcelony mogą zacierać ręce

Komentarze