Trwa dobra seria Marsylii

Mario Balotelli

W ostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1, w starciu zespołów walczących aktualnie o czwarte miejsce w tabeli, Olympique Marsylia pokonał przed własną publicznością AS Saint-Etienne 2:0. Gospodarze sprawę załatwili w pierwszej części spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisali się Balotelli i Thauvin.

Rudi Garcia dokonał jednej, wymuszonej zmiany po remisie z Rennes – miejsce pauzującego za czerwoną kartkę Amaviego zajął Sarr. Na dwie zmiany po zwycięstwie w Dijon zdecydował się za to trener Gasset – zamiast Gabriela i Diony’ego, mogliśmy oglądać Debuchy’ego i Hamoumy.

Najjaśniejszą postacią pierwszego kwadransa starcia na Stade Velodrome był Mario Balotelli – o ile w szóstej minucie, strzał Włocha wybronił jeszcze Ruffier, to sześć minut później, po dośrodkowaniu Thauvina z rzutu rożnego, Balotelli skierował futbolówkę do siatki w ekwilibrystyczny sposób.

Dziewięć minut później, było już 2:0 – ręką piłkę we własnym polu karnym zagrał Debuchy, a jedenastkę na gola zamienił Thauvin. W 24. minucie Thauvin powinien ustrzelić już dublet, ale fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Ruffierem. W końcowych minutach pierwszej połowy okazję miał jeszcze Germain, ale futbolówka po strzale głową wylądowała w rękach Ruffiera.

Na pierwszą ciekawą sytuację w drugiej połowie trzeba było poczekać do 68. minuty, kiedy to z dobrego dośrodkowania w pełni nie był w stanie skorzystać Hamouma. Pięć minut później akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie Ruffier kapitalnie wybronił groźne uderzenie Thauvina.

W końcówce to gospodarze byli bliżej zdobycia trzeciego gola, niż goście bramki kontaktowej. W 81. minucie, Ruffier zaliczył kolejną skuteczną interwencję po próbie Maxime’a Lopeza z dystansu, a chwilę później, piłkę nad poprzeczkę przeniósł Sanson.

Kiedy następne mecze?

Marsylczycy zaliczyli tym samym czwarte zwycięstwo na przestrzeni pięciu ligowych spotkań – Les Olympiens dzięki dzisiejszej wygranej przeskoczyli w tabeli Saint-Etienne i plasują się aktualnie na czwartym miejscu. W następnej kolejce, Olympique zmierzy się z Niceą, natomiast Les Verts podejmą wicelidera, Lille.

Olympique Marsylia – AS Saint-Etienne 2:0 (2:0)

1:0 Balotelli 12′
2:0 Thauvin (k.) 21′