Strootman na wylocie z Olympique Marsylia?

Kevin Strootman
Kevin Strootman fot. Paweł Kot

Kevin Strootman prawdopodobnie rzutem na taśmę zmieni barwy klubowe. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach TeleFoot, gdzie dziennikarka Simone Riviera daje do zrozumienia, że Holender rozstanie się z Olympique Marsylia.

Czytaj dalej…

Kevin Strootman do ekipy z Ligue 1 trafił latem 2018 roku z AS Romy za ponad 20 milionów euro. W szeregach teamu z Lazurowego Wybrzeża piłkarz wystąpił łącznie w 67 spotkaniach, notując w nich trzy trafienia i dziewięć asyst.

Nie jest tajemnicą, że OM chce rozstać się z zawodnikiem ze względu na to, że ten solidnie obciąża klubowy budżet, inkasując miesięcznie 500 tysięcy euro. Tym samym rocznie zawodnik z klubowe kasy pobiera 6 milionów euro.

Aktualna umowa Strootmana obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na mniej więcej osiem 8 euro. Odnotujmy, że w przeszłości piłkarz występował w takich klubach jak: Sparta Rotterdam, FC Utrecht, czy PSV Eindhoven.

Strootman to również 45-krotny reprezentant Holandii. W szeregach Oranje piłkarz zadebiutował w lutym 2011 roku. Jak na razie w drużynie narodowej zawodnik zdobył trzy bramki.

Komentarze