PSG ma faworyta na na nowego trenera

Luis Enrique wyrasta na głównego faworyta w wyścigu po fotel nowego szkoleniowca Paris Saint-Germain. Hiszpan po sezonie ma zastąpić na tym stanowisku Christophe'a Galtiera.

Luis Enrique
IMAGO / Ayman Aref Na zdjęciu: Luis Enrique
  • PSG szuka nowego trenera, który poprowadzi zespół w kolejnym sezonie
  • Według mediów faworytem jest Luis Enrique
  • Wśród kandydatów wymienia się również Jose Mourinho

Enrique po sezonie zastąpi Galtiera?

Kolejny tytuł mistrza Francji to nie jest coś, co zadowala katarskich właścicieli Paris Saint-Germain. W klubie od wielu lat czekają na triumf w Lidze Mistrzów. Jednak paryski klub ponownie zawiódł w europejskich pucharach w obecnej kampanii.

Christophe Galtier miał poprowadzić PSG do wielkiego sukcesu, ale francuski szkoleniowiec nie podołał w swojej roli. Oprócz wyników dalekich od ideału wielokrotnie mówiło się, że nie potrafi scalić szatni porozumieć się największymi gwiazdami zespołu.

Nie ma wątpliwości, że po sezonie w PSG nastąpi kolejna zmiana trenera. W mediach do tej roli często przymierzany jest Jose Mourinho, który znakomicie sobie radzi w Romie prowadząc włoski klub dwukrotnie z rzędu do finału europejskich pucharów. Tymczasem według PSG Community to Luis Enrique jest faworytem do zastąpienia Galtiera w oczach katarskich właścicieli PSG. Hiszpan w najbliższych dniach ma pojawić się w Doha, aby porozmawiać o kontrakcie.

Zobacz również: Astronomiczny bonus dla Kyliana Mbappe. PSG stara się zatrzymać gwiazdora

Komentarze