Astronomiczny bonus dla Kyliana Mbappe. PSG stara się zatrzymać gwiazdora

Włodarze Paris-Saint Germain starają się ze wszystkich sił, żeby zatrzymać w klubie Kyliana Mbappe. Francuz ma w umowie zagwarantowany pokaźny bonus, jeśli nie zdecyduje się na odejście z Paryża.

Kylian Mbappe
Imago/PanoramiC Na zdjęciu: Kylian Mbappe
  • Kylian Mbappe znów myśli nad odejściem z Paris-Saint Germain
  • Aby uniknąć takiej sytuacji, włodarze paryżan uzgodnili z gwiazdorem premię lojalnościową
  • Jeśli napastnik nie odejdzie latem z klubu, otrzyma bonus w wysokości 90 milionów euro

90 milionów euro za zatrzymanie Kyliana Mbappe w Paryżu

Kylian Mbappe w ubiegłym roku podpisał z Paris-Saint Germain dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o dodatkowy rok. Stosunkowo  krótkoterminowa umowa dla Francuza była jedynym sposobem na zatrzymanie go w klubie i uniknięcie odejścia snajpera do Realu Madryt.

Królewscy wrócili znów do tematu transferu napastnika, choć operacja nie będzie prosta. Liczne źródła przekazują, że gwiazdor nie skorzysta z opcji przedłużenia swojego kontraktu. Oznacza to, że za rok będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym zespołem. Mistrz Francji w jego umowie zawarł jednak specjalną klauzulę, aby zachęcić 24-latka do pozostania na sezon 2023/24. 

Dziennikarze RMC Sport przekazali, że Mbappe otrzyma ogromny bonus finansowy za pozostanie w klubie na kolejny sezon. Mowa o kwocie rzędu 90 milionów euro. Media uważają, że wystarczy to do zatrzymania Francuza w Paryżu.

Sprawdź: Hakimi z jasnym planem. Chce trafić do tego klubu

Komentarze