Ligue 1. Fatalny wieczór Mbappe, Wieteska i spółka znów z czystym kontem

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

W środę została rozegrana 21. kolejka francuskiej Ligue 1. W ciekawszych spotkaniach tej serii gier Clermont Foot Mateusza Wieteski zremisował z Lille, Marsylia pokonała Nantes 2:0, a Paris Saint-Germain wygrało 3:1 z Montpellier.

• Fatalny występ Mbappe
  • Wieteska pomógł zachować czyste konto
  • PSG i Marsylia dopisują trzy punkty

Wygrane PSG i Marsylii

Drugi mecz z rzędu czystym kontem zakończył zespół Mateusza Wieteski, który bezbramkowo zremisował z Lille. Sporom problemów miała natomiast walcząca o tytuł wicemistrzowski Marsylia, która długo męczyła się z Nantes. Gościom z pomocą przyszedł Joao Victor, który zdobył bramkę samobójczą, a wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie gry Ounahi.

Sporo działa się też w meczu Reims z Lorient, gdzie padło sześć goli, a hat-trickiem popisał się Balogun. Tylko jedną bramkę mniej zobaczyli kibice w Tuluzie. Troyes wyszło na prowadzenie już w 12. minucie, ale ale potem strzelali tylko zawodnicy Toulousy, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:1.

Sporo działo się w meczu PSG, gdzie Mbappe nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, choć formalnie jednego, bo sędzia nakazał powtórkę pierwszej próby, a ostatecznie reprezentant Francji opuścił plac gry po 20 minutach ze względu na kontuzję. Paryżanie zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po golach Messiego, Ruiza oraz Zaire-Emery’ego.

Po trzy punkty sięgnęło też Monaco, które wygrało 3:2 Auxerre, natomiast zespół Przemysława Frankowskiego RC Lens przegrało z Niceą 0:1.

Podsumowanie 21. kolejki Ligue 1

Angers – Ajaccio 1:2 (1:0)
13′ Sima – 65′ Somano, 90′ El Idrisssy

Lille – Clermont Foot 0:0

Nantes – Marsylia 0:2 (0:0)
57′ Joao Victor (sam.), 90′ Ounahi

Reims – Lorient 4:2 (1:2)
44′, 61′, 64′ Balogun, 51′ Doumbia – 10′ Le Fee, 36′ Kone

Toulouse – Troyes 4:1 (2:1)
16′ Dallingha, 36′ Chaibi, 55′ van den Boomem, 88′ Onaiwu – 12′ Balde

Lens – Nice 0:1 (0:0)
57′ Laborde

Lyon – Brest 0:0

Monaco – Auxerre 3:2 (2:0)
11′ Ben Yedder, 30, Ben Seghir, 82′ Embolo – 68′ Abline, 84′ Da Costa

Montpellier – PSG 1:3 (0:0)
89′ Nordin – 55′ Ruiz, 72′ Messi, 90′ Zaire-Emery

Rennes – Strassbourg 3:0 (2:0)
3′, 21′ Gouiri, 51′ Doue