Pewne zwycięstwo Lyonu, asysta Shaqiriego w debiucie

Moussa Dembele
PressFocus Na zdjęciu: Moussa Dembele

Olympique Lyon pokonał Strasbourg w piątej kolejce Ligue 1 (3:1). Gole dla gospodarzy zdobyli Moussa Dembele, Jason Denayer oraz Lucas Paqueta. Przy drugim trafieniu asystował, debiutujący w nowych barwach, Xherdan Shaqiri.

Udokumentowana przewaga Olympique’u Lyon, udany debiut Shaqiriego

Trener Peter Bosz pozostawił na ławce rezerwowych Jerome’a Boatenga. Niemiec, niedawno skazany za przemoc domową, musiał poczekać na swój debiut do drugiej połowy. Od pierwszego gwizdka pojawił się jednak na boisku Xherdan Shaqiri. Szwajcar był bardzo aktywny, choć przy pierwszym trafieniu nie miał wymiernego wkładu. Bruno Gimaraes posłał długie podanie. Świetnym przyjęciem popisał się Moussa Dembele, który po opanowaniu jej huknął precyzyjnie, nie dając szans golkiperowi Strasbourga.

Gospodarze częściej przebywali przy piłce i kreowali sobie więcej groźnych okazji. Długo jednak musieliśmy czekać na kolejną bramkę. Dopiero w 64. minucie udało się Les Gones zapewnić sobie trafienie dające nieco bezpieczeństwa. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Xherdan Shaqiri dośrodkował w pole karne swoją słabszą, prawą nogą. Szwajcar świetnie odnalazł niekrytego Jasona Denayera. Belg głową z łatwością zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. W końcówce swoje trafienie zaliczył też wprowadzony z ławki rezerwowych Lucas Paqueta. Wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 3:0, ale w siódmej minucie doliczonego czasu gry honor gości uratował Habib Diallo, który pewnie wyegzekwował rzut karny.

Odejście Memphisa Depaya było na początku sezonu niezwykle widoczne w grze drużyny z Lyonu. Udało jej się wygrać dopiero w czwartej kolejce Ligue 1, a w tę niedzielę przedłużyła zwycięską serię do dwóch meczów. Strasbourg ma zaś spory problem. Zespół ten ma na koncie zaledwie cztery punkty i jedno oczko przewagi nad strefą spadkową.