Niepewny występ Mbappe przeciwko mistrzowi Francji

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Już w piątek Paris Saint-Germain podejmie u siebie Lile. Istnieje możliwość, że w hicie kolejki Ligue 1 nie wystąpi Kylian Mbappe. Nie byłoby to jednak jedyne osłabienie.

  • Sztab medyczny PSG nie ma dobrych wieści dla Mauricio Pochettino
  • Piątkowe starcie z Lile opuścić może Kylian Mbappe
  • Paryżanom w meczu w mistrzem Francji nie pomoże też kilku innych ważnych piłkarzy

Pochettino wciąż czeka na pełną kadrę

W sezonie 2021/2022 jeszcze nie zdarzyła się sytuacja, że Mauricio Pochettino ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Nawet podczas okresu przygotowawczego. Z pewnością utrudnia to pracę Argentyńczykowi, który mimo tego osiąga bardzo dobre wyniki. Jego podopieczni na 11 spotkań, dali się pokonać jedynie Stade Rennais. Punkt przeciwko wicemistrzowi Francji wywalczył zaś niedawno Olympique Marsylia.

W piątkowy wieczór PSG zagra na Parc des Princes przeciwko Lile. Rywal zajmuje aktualnie miejsce w środku tabeli Ligue 1, więc nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla paryżan w kontekście walki o tytuł, który należy jednak właśnie do tego zespołu. Ewentualne zwycięstwo da zatem klubowi ze stolicy Francji nie małą satysfakcję.

Mauricio Pochettino być może nie będzie mógł w piątek skorzystać z Kyliana Mbappe. PSG poinformowało bowiem, że Francuz zmaga się z infekcją. W następnych kilkunastu godzinach mają zostać przeprowadzone szczegółowe badania. Po nich poznamy więcej szczegółów o stanie zdrowia 22-latka.

Z pewnością w piątkowy wieczór zabraknie zaś Achrafa Hakimiego. Marokańczyk odbywa karę zawieszenia za bezpośrednią czerwoną kartkę, którą obejrzał przeciwko Marsylii. Pojedynku z tą drużyną dobrze nie wspomina również Marco Veratti, który upuścił wówczas boisko z kontuzją mięśniową. Wykluczyła ona Włocha z gry na około miesiąc. W przyszłym tygodniu do treningów z kolegami dołączyć ma Sergio Ramos. Natomiast Leandro Paredes będzie dostępny po listopadowej przerwie na mecze reprezentacji.

Alarmujące wieści z treningu PSG

RMC Sport poinformowało, że zgodnie z przewidywaniami na pierwszych dziesięciu minutach treningu PSG zabrakło Kyliana Mbappe. Niespodziewanie w gronie nieobecnych znalazł się również Leo Messi. Argentyńczyk zaczął grać w tym sezonie później, niż jego koledzy z powodu zaległości treningowych. Później opuścił kilka spotkań z powodu problemów zdrowotnych.

Czytaj także: Zaległości w Ligue 1 odrobione. Milik miał udział przy golu

Komentarze