Mbappe: nie jestem ważniejszy niż klub

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Po tym jak PSG zaproponował Kylianowi Mabppe kosmiczne warunki finansowe oraz rolę nieoficjalnego dyrektora sportowego, nie brak głosów, że to 23-letni napastnik jest teraz najważniejszą osobą w Parku Książąt. Mistrz świata 2018 stanowczo jednak zaprzecza tego typu spekulacjom.

  • Kylian Mbappe podkreśla, że najważniejszy jest klub, a nie jego osoba
  • Napastnik przyznał również, że jest podekscytowany najbliższymi planami paryżan
  • Mistrz świata 2018 podziękował również kibicom za liczne wsparcie, które otrzymał w ostatnim czasie

Lista “życzeń” Mbappe

Przypomnijmy, że w maju Kylian Mbappe dał się przekonać władzom PSG do pozostania w Parku Książąt znaczną podwyżką zarobków (50 mln euro za sezon) oraz ważnym głosem w sprawie transferów, a także wyborów nowych piłkarzy. Tym samym zrezygnował z oferty Realu Madryt, który nawet nie zbliżył się finansowo do propozycji mistrzów Francji.

We Francji już zaczęły krążyć plotki, że zaraz po przedłużeniu umowy, Mbappe przedstawił katarskim właścicielom klubu listę 14 piłkarzy, z którymi nie chce grać w sezonie 2022/2023. Miał również nalegać, aby parsyki klub pożegnał się ze szkoleniowcem Mauricio Pochettino. W rozmowie z BFMTV, mistrz świata 2018 stanowczo zaprzeczył jednak tym informacjom.

Przeczytaj również: Real Madryt nie zamyka drzwi przed Mbappe

Projekt ważniejszy niż piłkarz

Klub jest na pierwszym miejscu. To nie mój projekt. PSG będzie istnieć również po moim odejściu, a ja chcę po prostu w czasie moich występów, dołożyć swoją cegiełkę do jego budowy – przyznał.

Nie byłem u podstaw tego projektu, po prostu w pewnym momencie do niego dołączyłem. Przy tych wszystkich wielkich zmianach, które wkrótce mają się wydarzyć, wydaje mi się, że czekają nas ciekawe rzeczy – dodał.

PSG jest dla mnie ważne. Może nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby być romantycznym z fanami. Teraz chciałem podkreślić, to co może niektórzy już wiedzą, że ten klub naprawdę wiele dla mnie znaczy – zakończył.

Przeczytaj również: Macron potwierdza: prosiłem Mbappe, aby został w PSG

Komentarze