Marsylia zawodzi na inaugurację

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Zawodnicy Marsylii – w meczu pierwszej kolejki – przegrali z Reims 0:2. Gole dla zwycięskiej ekipy strzelali Dia i Suk.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze gości mogli otworzyć wynik tego spotkania już w drugiej minucie. Doumbia został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego bramkarza Marsylii.

W 31. minucie Mandanda znowu był górą. Tym razem próbował go zaskoczyć Dia, lecz też bez rezultatu.

W 57. minucie bardzo blisko był Strootman, lecz finalnie uderzył tylko w poprzeczkę.

Chwilę potem piłkarze Reims objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się bowiem Dia i Marsylia znalazła się w sporych tarapatach.

W 89. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Caleta-Car, ale nie wykorzystał swojej okazji. Zemściło się to kilkadziesiąt sekund potem, kiedy bramkę zdobył Suk.

Finalnie przyjezdni wygrali zatem 2:0.

Marsylia – Reims 0:2 (0:0)