Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

Marsylia ponownie bez Milika. Potwierdzona absencja Polaka

Arkadiusz Milik będzie musiał jeszcze poczekać na kolejny występ w Olympique Marsylia. Napastnik reprezentacji Polski cały czas zmaga się z kontuzją uda i nie wystąpi w niedzielnym meczu swojego zespołu z Girondins Bordeaux.

26-letni zawodnik trafił do klubu ze Stade Velodrome w drugiej połowie stycznia na zasadzie wypożyczenia z Napoli. Marsylia w umowie z włoskim klubem zagwarantowała sobie również możliwość wykupienia Milika.

Polski napastnik miał pomóc rozwiązać ofensywne problemy drużyny z Marsylii, ale na razie wszystko pokrzyżowała kontuzja. Milik w barwach Marsylii zadebiutował dwa dni po dołączeniu do zespołu. Pojawił się wówczas na murawie w drugiej połowie przegranego 1:3 meczu z AS Monaco. W kolejnym spotkaniu z RC Lens wybiegł już na murawę w wyjściowej jedenastce i zdobył nawet gola. Występ w tym meczu okupił jednak urazem uda.

Kontuzja wyeliminowała Milika z występu w szlagierowym meczu z Paris Saint-Germain (0:1). Polak nie mógł również pomóc drużynie w pojedynku Pucharu Francji z AJ Auxerre (0:2). Teraz okazuje się, że kontuzja jest na tyle poważna, że napastnika zabraknie w składzie zespołu także na niedzielne spotkanie z Girondins Bordeaux.

Marsylia do pojedynku z Żyrondystami przystąpi poważnie osłabiona. Milik nie jest bowiem jedynym zawodnikiem, którego do swojej dyspozycji nie będzie miał tymczasowy trener zespołu Nasser Larguet. Na boisku nie zobaczymy również pauzującego za kartki Dimitri Payeta, kontuzjowanych Duje Caleta-Cara i Alvaro Gonzaleza, a także chorego Hirokiego Sakaiego.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. lutego 2021 20:55.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze