Lider środka pola PSG z nowym kontraktem? Trwają zaawansowane rozmowy

Marco Verratti
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marco Verratti

Marco Verratti od lat utożsamiany jest z Paris Saint-Germain. Wkrótce obie strony powinny ogłosić przedłużenie współpracy. W tej chwili trwają zaawansowane rozmowy w sprawie nowego kontraktu.

  • Marco Verratti gra dla Paris Saint-Germain od 2012 roku
  • Francuski gigant chce kontynuować współpracę z pomocnikiem
  • Aktualnie trwają zaawansowane rozmowy kontraktowe

PSG bliskie zatrzymania gwiazdy

Paris Saint-Germain ma w swoich szeregach piłkarzy, których możemy utożsamiać tylko z tym klubem. Bez wątpienia należy do nich Marco Verratti, grający w Paryżu od 2012 roku. Na przestrzeni lat Włochem interesowało się wiele uznanych zespołów, lecz ten od zawsze traktował francuskiego giganta z należytym szacunkiem. Wszystko wskazuje na to, że ten związek będzie trwał również przez kolejne lata.

Obecny kontrakt Verrattiego wygasa 30 czerwca 2024 roku. Aby nie doprowadzić do niepotrzebnego zamieszania, włodarze Paris Saint-Germain rozpoczęły już negocjacje w sprawie kontynuowania współpracy na nowych warunkach. Nie zostały one jeszcze zakończone, lecz są w zaawansowanej fazie. Środkowy pomocnik jest zainteresowany możliwością pozostania w Paryżu, dlatego w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu.

Verratti trafił do Paris Saint-Germain w 2012 roku z Pescary. Na przestrzeni dekady rozegrał w jego barwach łącznie 398 spotkań i strzelił w nich 11 goli. Ośmiokrotnie świętował mistrzostwo Francji, a sześć razy zdobywał Puchar Francji. W dalszym ciągu czeka na upragnioną Ligę Mistrzów, którą paryżanie mają szansę zdobyć w obecnym sezonie.

Zobacz również: Ćwierćfinalista mundialu na liście życzeń czterech ekip

Komentarze