Marcin Bułka znów najlepszy. Polski bramkarz z kolejnym wyróżnieniem

Marcin Bułka otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca w Nicei. To dla polskiego bramkarza już trzecie takie wyróżnienie w tym sezonie.

Marcin Bułka
Obserwuj nas w
fot. Imago/MAXPPP Na zdjęciu: Marcin Bułka
  • Marcin Bułka został po raz trzeci piłkarzem miesiąca w Nicei
  • Polski bramkarz w lutym spisywał się bardzo dobrze
  • Podobne wyróżnienie w tym sezonie otrzymał już w sierpniu i wrześniu

Bułka wyróżniony. Już trzeci raz w tym sezonie

Marcin Bułka dość nieoczekiwanie wywalczył na początku sezonu miejsce w pierwszym składzie Nicei. Polski bramkarz szybko udowodnił, że sztab nagrodził go za świetną dyspozycję, bowiem od pierwszych ligowych kolejek radził sobie wręcz doskonale. Był czołową postacią drużyny, która rywalizowała z PSG o fotel lidera Ligue 1. Klub w sierpniu oraz wrześniu uznał go wręcz piłkarzem miesiąca.

Później wyniki Nicei nieco się pogorszyły, co poskutkowało spadkiem o kilka pozycji w tabeli. Bułka nieustannie był natomiast ważnym punktem francuskiego zespołu, a luty okazał się dla niego przełomowy. Zaliczył wiele udanych interwencji, w tym między innymi obronił rzut karny w spotkaniu z Clermont Foot.

Klub ogłosił, ze Bułka po raz trzeci w tym sezonie otrzymał nagrodę dla zawodnika miesiąca. W 23 ligowych meczach aż czternastokrotnie udało mu się zachować czyste konto.

Zobacz również: Bayern wycenił swojego gwiazdora. Co zrobi Real?

Komentarze