Lionel Messi z kosmicznym kontraktem w PSG

Lionel Messi
Lionel Messi Pressfocus

W nocy z piątku na sobotę do sieci trafiła okładka L’Equipe. Wydanie z 18 września przykuje uwagę niemal wszystkich. Francuski dziennik ujawnił zarobki Lionela Messiego, który lada moment zostanie najlepiej opłacanym zawodnikiem klubu.

  • Lionel Messi zamienił Barcelonę na Paryż
  • Piłkarz w błyskawicznym tempie zaakceptował warunki umowy z PSG
  • L’Equipe podało właśnie wszystkie szczegóły kontraktu Argentyńczyka

Bajeczny kontrakt Messiego w PSG

Lionel Messi dołączył tego lata do Paris Saint-Germain. Argentyńczyk powoli wraca do optymalnej formy po dość męczącym lecie. Najpierw sięgnął po puchar Copa America, natomiast później był przekonany, że podpisze nową umowę z FC Barceloną. Tak się jednak nie stało.

Całe zamieszanie sprytnie wykorzystali właściciele PSG. Paryżanie pierwsi zgłosili się po usługi legendy Dumy Katalonii. Co więcej, byli też najkonkretniejsi w negocjacjach, o czym nie raz wspominał już Jorge Messi. Z czasem przyzwyczailiśmy się do nowych barw 34-latka, który w Paryżu może liczyć na ogromne pieniądze.

L’Equipe ujawnił szczegóły aktualnej umowy Messiego z wicemistrzami Francji. Według dziennika, Argentyńczyk wraz Neymarem są najlepiej opłacanymi zawodnikami w drużynie. Obaj panowie mogą liczyć na roczną pensję rzędu 30 mln euro netto. Co ciekawe, wraz z nadejściem kolejnego sezonu wszystko ulegnie zmianie.

Wówczas zarobki Leo zwiększą się do 40 mln euro netto. Dodajmy tylko, że piłkarz związał się z PSG dwuletnią umową. Jeśli zadecyduje się przedłużyć swój pobyt na Parc des Princes o jeszcze jeden rok, otrzyma równowartość miliona w kryptowalucie. Tymczasem pensja nie ulegnie zmianie, co i tak jest całkiem lukratywnym rozwiązaniem.

Przeczytaj również: Conte skomentował “kłopot bogactwa” Pochettino w PSG

Komentarze