Ligue 1: Wygrane Lyonu, Amiens i Angers, remis w Metz

Memphis Depay

Dzięki zwycięstwu nad RC Strasbourg piłkarze Angers SC przynajmniej do niedzielnego popołudnia będą liderem Ligue 1, tracąc siedem punktów do pierwszego Paris Saint-Germain. Po trzy punkty sięgnęli też zawodnicy Amiens SC i Olympique Lyon, pokonując Stade Brestois. Remis w spotkaniu 12. kolejki francuskiej ekstraklasy miał natomiast miejsce w Metz.

Potyczka ostatniego w ligowej tabeli FC Metz z dziesiątym Montpellier HSC wydawała się mieć faworyta w ekipie gości. Rzeczywistość jednak wcale nie była taka prosta. Gospodarze prowadzenie objęli w 26. minucie, gdy na listę strzelców wpisał Habib Diallo, ogrywając w ładnym stylu bramkarza rywali. Tuż po zmianie stron prowadzenie Metz podwyższył Opa Nguette, oddając piękny strzał sprzed pola karnego. Po drugim golu dla gospodarzy do pracy wzięli się przeciwnicy, a efekty przyszły w 72. minucie, gdy kontaktowego gola strzelił Andy Delort. To nie było wszystko, na co było stać gości. Junior Sambia w 78. minucie popisał się pięknym uderzeniem, dając ostatecznie remis Montpellier.

Interesujących zawodów można się było spodziewać w Tuluzie, gdzie przyjechali piłkarze Olympique Lyon. Ekipa ze stolicy Oksytanii objęła prowadzenie w 15. minucie za sprawą trafienia Yaya Sanogo. W każdym razie jedenaście minut później do wyrównania doprowadził Memphis Depay. Losy gości skomplikowały się w 57. minucie, gdy samobójczym golem wyróżnił się Anthony Lopes. W każdym razie w 67. minucie do remisu doprowadził Moussa Dembele, więc czwarte zwycięstwo Toulousy w sezonie nie stało się faktem. Co więcej rzut na taśmę ekipa z Lyonu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę po trafieniu Holendra Depaya.

W pozostałych dwóch z czterech sobotnich meczów rozgrywanych o godzinie 20:00 zawodnicy Amiens wygrali 1:0 z Stade Brestois. Jednocześnie podopieczni Stephane’a Moulina zakończyli passę pięciu meczów bez zwycięstwa. Z kolei Angers SCO zwyciężyło 1:0 z RC Strasbourgiem. Wygraną ekipie z Kraju Loary dał Stephane Bahoken, wykorzystując pewnie rzut karny w 27. minucie spotkanie. Taki stan rzeczy sprawił, że Angers umocniło się na pozycji wicelidera Ligue 1.

Mecz na Stade des Costieres został odwołany z powodu fatalnych warunków atmosferycznych panujących nad stadionem, gdzie miało miejsce niezwykłe oberwanie chmury. Deszcz rozpadał się tak, ze służby porządkowe nie były w stanie odprowadzić wody z murawy. Tym samym batalia między Nimes Olympique a Stade Rennes zostanie rozegrana w innym terminie. W każdym razie na razie nie został ujawniony nowy termin rozegrania meczu.

FC Metz – Montpellier HSC 2:2 (1:0)
1:0 Diallo 26′
2:0 Nguette 47′
2:1 Delort 72′

Toulouse FC – Olympique Lyon 2:3 (1:1)
1:0 Sanogo 15′