Ligue 1 – koniec fatalnej serii AS Saint-Etienne, bramka Frankowskiego

Youcef Belaili
PressFocus Na zdjęciu: Youcef Belaili

Wyniki 32. kolejki Ligue 1. W pierwszej konfrontacji AS Saint-Etienne wygrało z Brestem 2:1. Dla Zielonych to pierwsza wiktoria od ponad jednego miesiąca. Dzięki temu gospodarze opuścili strefę spadkową. Mecz OSC Lille – RC Lens zakończył się wynikiem 2:1 dla gości. Premierowego gola w tej potyczce zdobył Przemysław Frankowski. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców goli.

Trzy bramki na Stade Geoffroy-Guichard, niespodzianka na stadionie mistrzów Francji

W pierwszym meczu AS Saint-Etienne grało z Brestem. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy prowadzili od ósmej minuty. Bramkę zdobył Franck Honorat. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali, a potem zdobyli drugiego gola. Oba trafienia zanotował Mahdi Camara. Finalnie okazało się, że były to bramki na wagę trzech oczek.

OSC Lille podejmowało u siebie RC Lens. Wynik spotkania po rzucie rożnym otworzył Frankowski. Podwyższył Arnaud Kalimuendo, ale gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Xeki. Po zmianie stron rezultat nie uległ zmianie i mistrzowie Francji niespodziewanie przegrali 1:2. Dzięki temu zwycięstwu goście przeskoczyli Les Dogues w ligowej tabeli.