Ligue 1: fatalna passa, Lens na fali

Wyniki 29. kolejki Ligue 1. Gracze Auxerre wygrali u siebie z Troyes 1:0. Goście nie zanotowali ani jednej wiktorii... od 2 stycznia tego roku. W drugiej konfrontacji Rennes przegrało z Lens 0:1. Dla przyjezdnych to trzecia kolejna wygrana. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Lois Openda
PressFocus Na zdjęciu: Lois Openda

Auxerre wykorzystało atut własnego stadionu, a Rennes nie

Auxerre podejmowało Troyes. Do przerwy gospodarze remisowali z przyjezdnymi 0:0. Jedynego gola w tej potyczce zdobył dopiero w 73. minucie M’Baye Niang. Goście czekają zatem na kolejny ligowy triumf już praktycznie od trzech miesięcy. Warto dodać, że Mateusz Lis był tylko rezerwowym golkiperem w szeregach Troyes.

Rennes mierzyło się z Lens. Prowadzenie gościom dał strzałem głową Lois Openda. Jak się finalnie okazało, był to jedyny gol tego wieczora. W szeregach gości przez 80 minut grał Przemysław Frankowski. Łukasz Poręba siedział na ławce, a Adam Buksa (obaj Lens) jest kontuzjowany.