Ligue 1: świetna akcja Mbappe, dramatyczny mecz w Paryżu, przełamanie [WIDEO]

Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Wyniki 24. kolejki Ligue 1. W najciekawszej niedzielnej konfrontacji PSG pokonało Lille 4:3. Paryżanie objęli prowadzenie po znakomitej akcji Kyliana Mbappe, który wbiegł między dwóch zawodników rywali i posłał piłkę obok golkipera Les Dogues. Gola na wagę wiktorii w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobył z wolnego Lionel Messi. W innej potyczce Lens pokonało Nantes 3:1. To pierwsza wygrana gospodarzy od 14 stycznia. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Messi bohaterem, kapitalna forma Monaco, Lens w końcu zwycięskie

PSG grało z Lille. Paryżanie już po 17. minutach prowadzili 2:0. Najpierw świetną solową akcję przeprowadził Mbappe. Potem podwyższył Neymar. Straty nieco zmniejszył jeszcze przed przerwą Bafode Diakite. W drugiej połowie goście wyszli nawet na prowadzenie 3:2. Do remisu doprowadził Mbappe. Ostatnie słowo należało zaś do Messiego, który celnie przymierzył z wolnego.

Później Brest przegrało z Monaco 1:2. Dla gości to czwarta kolejna ligowa wiktoria. Przyjezdni są zatem w bardzo dobrej formie. Po trzy oczka sięgnęli także gracze Lorient, którzy spokojnie wygrali u siebie z Ajaccio 3:0.

Rennes podejmowało Clermont. Gospodarze triumfowali 2:0. Mateusz Wieteska zagrał dla gości całe spotkanie. Warto dodać, że Polak w 37. minucie nie upilnował Arnauda Kalimuendo, który zdobył oba trafienia dla rywali. W meczu Troyes – Montpellier padł wynik 1:0 dla gości. Rezerwowym bramkarzem Troyes był Mateusz Lis.

Lens stanęło w szranki z Kanarkami. Gospodarze przełamali się i zwyciężyli Nantes 3:1. Przemysław Frankowski zaczął od pierwszej minuty w szeregach gospodarzy. Łukasz Poręba był tylko rezerwowym, a Adam Buksa (obaj Lens) jest kontuzjowany. W siódmej konfrontacji Toulouse podejmowało Marsylię. Finalnie goście triumfowali 3:2.

Wyniki 24. kolejki

PSG – Lille 4:3 (2:1)

Kylian Mbappe (11′, 87′), Neymar (17′), Lionel Messi (90+5′) – Bafode Diakite (24′), Jonathan David (58′ – karny), Jonathan Bamba (69′)

Brest – Monaco 1:2 (0:1)

Jeremy Le Douaron (86′) – Aleksandr Gołowin (40′), Jeremy Le Douaron (73′)

Lorient – Ajaccio 3:0 (2:0)

Bamba Dieng (6′ – karny), Romain Faivre (43′), Julien Ponceau (58′)

Rennes – Clermont 2:0 (1:0)

Arnaud Kalimuendo (37′, 64′)

Troyes – Montpellier 0:1 (0:0)

Wahbi Khazri (90′)

Lens – Nantes 3:1 (2:1)

Deiver Machado (34′), Adrien Thomasson (37′), Charles Traore (74′ – gol samobójczy) – Florent Mollet (41′)

Toulouse – Marsylia 2:3 (1:0)

Thijs Dallinga (3′), Ado Onaiwu (87′) – Chancel Mbemba (52′), Cengiz Under (59′), Nuno Tavares (78′)