Ligue 1: Milik nie pomógł Marsylii, kapitalny wolej, Lens zatrzymało PSG – podsumowanie 17. kolejki

Dimitri Payet
PressFocus Na zdjęciu: Dimitri Payet

Wyniki 17. kolejki Ligue 1. W pierwszym sobotnim spotkaniu Olympique Marsylia przegrała ze Stade Brestois 1:2. Dopiero w 70. minucie na murawie zameldował się Arkadiusz Milik. Polak nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców. W drugiej potyczce Lille wygrało z Troyes 2:1. Ozdobą konfrontacji była bramka, którą pięknym wolejem zdobył Tristan Dingome. Na zakończenie Lens zremisowało z PSG 1:1. Całe spotkanie w szeregach gospodarzy rozegrał Przemysław Frankowski. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Marsylia i PSG zawiodły

Marsylia była faworytem w spotkaniu z Brestem. Gospodarze rozpoczęli zgodnie z planem. Marsylczycy objęli prowadzenie po trafieniu Gersona. Później jednak strzelali tylko goście. Do wyrównania doprowadził Romain Faivre, który celnie przymierzył z karnego. Gola na wagę triumfu zdobył Franck Honorat. Milik był tylko rezerwowym. Polak pojawił się na placu gry w 70. minucie.

W drugim spotkaniu Lille wygrało z Troyes 2:1. Goście objęli prowadzenie po pięknym woleju zza pola karnego, którym popisał się Tristan Dingome. Wyrównał Jonathan David. W końcówce niefortunnie interweniował Jimmy Giraudon i Lille zdobyło trzy oczka. W trzeciej potyczce Lens zremisowało z PSG. Gospodarze prowadzili po bramce Seko Fofany. Fatalnie przy jego strzale interweniował Keylor Navas. Do wyrównania doprowadził Georginio Wijnaldum.

Wyniki 17. kolejki Ligue 1

Marsylia – Brest 1:2 (1:0)

Gerson (29′) – Romain Faivre (53′), Franck Honorat (70′)

Lille – Troyes 2:1 (0:1)

Jonathan David (48′), Jimmy Giraudon (85′ – gol samobójczy) – Tristan Dingome (6′)

Lens – PSG 1:1 (0:0)

Seko Fofana (62′) – Georginio Wijnaldum (90+1′)