Olympique skompromitował się z outsiderem, PSG potknęło się w Reims

Igor Tudor

Sobota niespodzianek miała miejsce w Ligue 1. W pierwszym spotkaniu dnia Olympique Marsylia przegrało z Ajaccio (1:2). Z kolei na Stade Auguste-Delaune II remis ze Stade de Reims zaliczyło PSG (0:0).

Olympique z wpadką, PSG straciło punkty

Olympique Marsylia przystępował do sobotniej batalii z Ajaccio w roli zdecydowanego faworyta. Ekipa Igora Tudora chciała kontynuować passę spotkań bez porażki. Marsylczycy dobrze weszli w spotkanie, bo już w 15. minucie gola na 1:0 strzelił Dimitri Payet, popisując się strzałem w prawy górny róg. Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać. Do wyrównania w 25. minucie doprowadził Bevic Moussiti-Oko. Po zmianie stron samobójcze trafienie zaliczył z kolei Leonardo Balerni, który po niefortunnej interwencji pokonał własnego bramkarza. Tym samym trzy oczka zainkasowała drużyna ze strefy spadkowej.

PSG natomiast musiało zadowolić się tylko punktem w starciu ze Stade de Reims. Podopieczni Christophe’a Galtiera w drugiej odsłonie zaprezentowali się nieco lepiej niż w pierwszej. Aczkolwiek ogólnie drużyna z Paryża myślami była prawdopodobnie przy rewanżowym starciu z Benfiką Lizbona. Ostatecznie skutkowało to bezbramkowym remisem w starciu na Stade Auguste-Delanue.