Genesio: Byliśmy trochę zbyt pasywni

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

Trener Olympique Lyon Bruno Genesio z pokorą przyjął bezbramkowy remis z Barceloną w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za trzy tygodnie na Camp Nou.

Czytaj dalej…

– Zachowaliśmy szansę na awans w rewanżu i nie straciliśmy bramki, co jest bardzo ważne w Lidze Mistrzów. To pierwszy pozytywny punkt – wyznał Genesio w rozmowie udzielonej L’Equipe.

– Możemy myśleć, że strzelając gola na Camp Nou, będziemy mieli szansę na zakwalifikowanie się. Wszystko jest możliwe wiedząc, że będziemy tam grać już z Nabilem Fekirem – podkreślił opiekun Les Gones.

– W pierwszej połowie mieliśmy dobre sytuacje i dość ciekawie to wyglądało w ofensywie, ale w drugiej połowie cierpieliśmy z powodu presji Barcelony. Nie udało nam się rozgrywać piłki, tak jak chcieliśmy i wkładaliśmy wiele wysiłku w jej odzyskiwanie. Wolałbym więcej agresji, ale czasami planujemy robić różne rzeczy, a przeciwnik na to nie pozwala – zaznaczył Genesio.

– FC Barcelona wykazała się dużą dojrzałością i kontrolą w posiadaniu piłki. Potwierdziło się, że to jest jedna z najlepszych drużyn w Europie. Przed rokiem prawdopodobnie przegralibyśmy ten mecz, ale rozwijamy się i poprawiamy wydajność. Mogliśmy jednak zaprezentować się lepiej. Byliśmy trochę zbyt pasywni – podsumował trener siedmiokrotnych mistrzów Francji.

Komentarze