Zabójcze pięć minut w Nantes

Amine Gouiri
Pressfocus Na zdjęciu: Amine Gouiri

OGC Nice nie zaprezentowało się z dobrej strony, ale pokonało 2:0 FC Nantes na wyjeździe w 5. kolejce Ligue 1. Tym samym goście awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Skuteczność do poprawy

W pierwszej połowie wyraźnie lepiej zaprezentowali się piłkarze Nantes. Należy jednak zaznaczyć że Nice zagrało zdecydowanie poniżej możliwości i oczekiwań. Nie zdołało nawet oddać celnego strzału. Gospodarze także nie imponowali w tym elemencie. Bramkarze obu drużyn nie mieli wiele pracy i do przerwy było 0:0.

Przebudzenie w samą porę

Po zmianie stron Nantes wciąż stwarzało większe zagrożenie w szesnastce rywala. Ten długo był bezbronny. Opamiętał się jednak w samą porę. W 75. minucie pierwszego gola w meczu zdobył Kasper Dolberg. Pięć minut później przykład z duńskiego kolegi wziął Amine Gouiri. Francuz otrzymał świetnie wymierzone podanie od Andy’ego Delort i przymierzył w prawy róg bramki. Tym samym ustalił wynik tej potyczki na 2:0 dla ekipy z Nicei.