Dwóch nowych zawodników w Lille. Doświadczenie i młodość

Burak Yilmaz
Burak Yilmaz fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Lille OSC poinformowało w sobotę o finalizacji kolejnych dwóch transferów. Do francuskiego zespołu dołączyli doświadczony Turek Burak Yilmaz oraz utalentowany Meksykanin Eugenio Pizzuto.

Czytaj dalej…

35-letni Burak Yilmaz, który niemal całą dotychczasową karierę spędził w swojej ojczyźnie, podpisał dwuletnią umowę z Lille. Mający na swoim koncie 59 występów i 24 bramki w reprezentacji Turcji zawodnik, w trakcie swojej kariery reprezentował barwy takich klubów jak Antalyaspor, Besiktas, Manisaspor, Fenerbahce, Eskisehirspor, Trabzonspor i chiński BJ Guoan.

– Klub jest naprawdę dumny i szczęśliwy, że może powitać go w Lille. Burak Yilmaz jest prawdziwym numerem 9. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, legendą w Turcji, gdzie grał dla czterech wielkich klubów. To zawodnik z charakterem, prawdziwy wojownik, który teraz będzie chciał to potwierdzić we Francji – powiedział dyrektor wykonawczy klubu Marc Ingla.

Talent z Meksyku w Lille

W sobotę zawodnikiem francuskiego zespołu został również 18-letni Eugenio Pizzuto, który do Lille przenosi się na zasadzie wolnego transferu z CF Pachuca, którego barw bronił przez trzy ostatnie lata.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mam możliwość dołączenia do Lille, wspaniałego klubu, który jest znany z tego, że rozwija młodych zawodników. Bardzo spodobał mi się przedstawiony projekt – powiedział utalentowany Meksykanin.

Komentarze