Liga Mistrzów: znamy datę losowania par 1/8 finału

Liga Mistrzów

Po środowych meczach znamy już komplet uczestników fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W wielu grupach nie zabrakło zaskoczeń. Z rozgrywkami pożegnały się m.in. FC Barcelona, Atletico Madryt, czy Juventus. Kibice z niecierpliwością oczekują teraz wyników losowania par ⅛ finału.

• Poznaliśmy już pełen skład drużyn, które wywalczyły awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów
  • 7 listopada 2022 roku odbędzie się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów
  • Losowanie odbędzie się w Nyonie o godzinie 12:00

Liga Mistrzów: kiedy losowanie par 1/8 finału?

W środę rozegrane zostały ostatnie już mecze 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Poznaliśmy dzięki temu komplet drużyn, które o triumf powalczą w ⅛ rozgrywek. Nie obyło się bez niespodzianek, do czego przyzwyczaił nas już z resztą futbol. Niektórzy trenerzy uważają, że rywalizacja w europejskich pucharach rozpoczyna się na dobre dopiero w fazie pucharowej.

Awans do niej wywalczyło 16 drużyn, które zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich grupach. Zespoły z drugich miejsc zmierzą się ze zwycięzcami poszczególnych grup. Zabraknie wśród nich m.in. FC Barcelony, a także Atletico Madryt. Duma Katalonii zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie i powalczy o triumf w rozgrywkach Ligi Europy. Los Colchoneros po fatalnej kampanii zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Losowanie par ⅛ Ligi Mistrzów odbędzie się 7 listopada o godzinie 12:00 w Nyonie. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 14 i 15 lutego oraz 21 i 22 lutego 2023, a rewanże 7 i 8 marca oraz 14 i 15 marca 2023.

Uczestnicy ⅛ finału Ligi Mistrzów

Zwycięzcy grup: Napoli, FC Porto, Bayern Monachium, Tottenham, Chelsea, Real Madryt, Manchester City, Benfica Lizbona

Zespoły z drugich miejsc: Borussia Dortmund, PSG, RB Lipsk, Liverpool, Club Brugge, Eintracht Frankfurt, AC Milan.

Przeczytaj też: LM: Lipsk i Milan z awansem do najlepszej szesnastki, grali Polacy [WIDEO]