Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Rafał Rusek

Szczęsny: Ajax to zupełnie inna drużyna od Juventusu

Wojciech Szczęsny przyznał, że Ajax to “zupełnie inna drużyna niż Juventus”. Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie w Amsterdamie zakończyło się remisem 1:1. Reprezentant Polski jest optymistą przed rewanżem w Turynie.

Czytaj dalej…

– Z pewnością mogliśmy uniknąć wyrównania. Zabrakło nam koncentracji, a oni zdobyli fajną bramkę – powiedział Szczęsny. – Szkoda wyniku, ale zaliczyliśmy dobry występ. Teraz zagramy w Turynie i musimy wygrać – dodał.

– W zespole Ajaksu można zobaczyć jakość. Grają w bardzo agresywny sposób, ale już przeciwko Atletico Madryt udowodniliśmy, że wiemy, jak wygrywać u siebie w tych rozgrywkach – kontynuował.

W defensywie Juventusu zabrakło Giorgio Chielliniego, którego zastąpił Daniele Rugani. – Zarówno Rugani, jak i Leo Bonucci rozegrali dobry mecz. Byliśmy nieco sparaliżowani w niektórych okresach i to nieuchronnie prowadziło do sytuacji, ale taka była postawa całej drużyny, a nie tylko środkowych obrońców – mówił Szczęsny.

– Ajax to zupełnie inna drużyna niż my, grają bardziej agresywnie i atakują. Ale zobaczymy, co się stanie w drugim spotkaniu – dodał.

Komentarze