Pięć goli w Sewilli, niezawodny Norweg

Erling Haaland
PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Borussia Dortmund zrobiła duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rozegranym w środę pierwszym meczu 1/8 finału pokonała 3:2 na wyjeździe Sevillę.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Sevilli, która już od siódmej minuty była na prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Suso, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wylądowała w siatce obok zupełnie zmylonego bramkarza Borussii Dortmund. Jak się okazało dla gospodarzy były to tylko miłe złego początki.

W 19. minucie oście z Niemiec doprowadzili do wyrównania. Bono kapitalnym uderzeniem z dystansu pokonał Mahmoud Dahoud. Piłka po jego strzale wylądowała w samym okienku bramki Sevilli. Borussia nie zamierzała na tym poprzestawać i poszła za ciosem. W 27. minucie podopieczni Edina Terzicia zdobyli drugiego gola, a Hiszpanom po raz pierwszy dał o sobie znać Erling Haaland, który wykończył świetną dwójkową akcję z Jadonem Sancho.

Tuż przed przerwą utalentowany Norweg zadał kolejny cios, podwyższając na 3:1. Tym razem pewnym strzałem wykończył szybką akcję swojego zespołu i dobre podanie Marco Reusa.  Tym samym goście z Niemiec w bardzo dobrych humorach schodzili na przerwę do szatni.

Sevilla złapała kontakt

W drugiej połowie Sevilla dłużej utrzymywała się przy piłce, ale sytuacje strzeleckie oglądaliśmy z obu stron. W 71. minucie celnie na bramkę gospodarzy uderzał Jude Bellingham, ale na posterunku był Bono. Kilka minut później bliski zdobycia kontaktowego gola był Oscar Rodriguez, który popisał się ładnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Borussię przed stratą gola uratował w tej sytuacji słupek.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze zaskoczyli przeciwnika i zdobyli drugiego, ważnego w kontekście rewanżu gola. Po dośrodkowaniu Oscara z rzutu wolnego do piłki w polu karnym dopadł Luuk de Jong i pokonał bezradnego Hitza. Wynik 3:2 dla gości utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Rewanżowe spotkanie na Signal Iduna Park w Dotmundzie rozegrane zostanie 9 marca o godzinie 21:00.