Schmidt docenia występ snajpera. “Jest kompletny”

Benfica w efektownym stylu rozbiła Club Brugge i zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Orły wygrały aż 5:1, dwie bramki zdobył Goncalo Ramos. Co po meczu powiedzieli Roger Schmidt, trener gospodarzy i Gonçalo Ramos, napastnik portugalskiej drużyny?

Benfica Lizbona - Club Brugge KV
PressFocus Na zdjęciu: Benfica Lizbona - Club Brugge KV
  • Benfica wygrała 5:1 z Club Brugge
  • Orły z Lizbony awansowały do ćwierćfinału LM
  • Jak spotkanie ocenili Roger Schmidt i Gonçalo Ramos?

“To kompletny zawodnik”

Benfica na Estadio da Luz broniła dwubramkowej zaliczki wywalczonej na Jan Breydel Stadion. Portugalczycy w drugim spotkaniu nie pozostawili rywalom złudzeń i wygrali aż 5:1. Na listę strzelców wpisali się Rafa Silva, Goncalo Ramos (dwukrotnie), Joao Mario i David Neres, natomiast honorowe trafienie dla gości zaliczył Bjorn Meijer.

Co po ostatnim gwizdku powiedział Roger Schmidt, trener gospodarzy?

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Od początku graliśmy otwarty futbol, nie próbując obronić wyniku z pierwszego meczu. Pokazaliśmy, że chcemy grać do przodu i strzelać bramki. Jesteśmy wśród ośmiu najlepszych drużyn w tych rozgrywkach, więc to duże osiągnięcie dla klubu i dla moich zawodników. Gonçalo Ramos wrócił do szczytowej formy. Oczywiście strzela dużo bramek, ale przede wszystkim jest kompletnym zawodnikiem. Pokazuje, że jest nowoczesnym napastnikiem, ze wszystkimi cechami, których potrzebuje piłkarz na tej pozycji.

Jak mecz ocenił Gonçalo Ramos, snajper ekipy z Estadio da Luz?

– Wydawało się to łatwe, ale wcale takie nie było. Pracowaliśmy do granic możliwości, graliśmy naszym sposobem i dzięki jakości naszego futbolu ułatwiliśmy sobie zadanie. Wielki szacunek dla Brugge. Już jesteśmy skupieni na następnej rundzie. Strzelić gola? Zawsze jest dobrze trafić do siatki, napastnik taki jak ja z tego żyje, ale najważniejsze było to, że wygraliśmy i zagraliśmy dobrze.

Zobacz także:

Benfica gromi w Lidze Mistrzów! Ofensywne show lizbończyków [WIDEO]
Piłkarze Benfiki

Benfica kontynuuje podbój Ligi Mistrzów W pierwszy meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge, Benfica udowodniła, że wygranie grupy w składzie z PSG i Juventusem, zdecydowanie nie było przypadkiem. Lizbończycy z Belgii wrócili mając wynik 2:0, chociaż rezultat powinien być jeszcze wyższy. Portugalska ekipa we wtorkowy wieczór na gola musiała poczekać 38 minut. Benfica wyprowadziła akcję

Czytaj dalej…

Komentarze