Milan namieszał w “grupie śmierci”! Emocjonalny zwrot akcji po przerwie

AC Milan wyeliminował Newcastle United z europejskich pucharów w sezonie 2023/2024. Włosi wygrali 2:1 i zagrają na wiosnę w Lidze Europy.

Newcastle vs Milan
IMAGO / Every Second Media Na zdjęciu: Newcastle vs Milan
  • Mecz Newcastle vs Milan dostarczył wielu emocji
  • Zwycięsko z tej potyczki wyszedł przedstawiciel Serie A
  • Mediolańczycy pokonali potentata Premier League 2:1 i dzięki temu zagrają w Lidze Europy

Milan pozbawił Newcastle marzeń

Do ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Milan przystępował jako ostatni zespół w tabeli grupy śmierci. Mediolańczycy do przerwy byli w jeszcze trudniejszej sytuacji, ponieważ po pół godziny gry Newcastle na prowadzenie 1:0 wyprowadził Joelinton.

Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy, w której sytuacja zmieniła się diametralnie. Milan przed upływem godziny gry miał już remis, a na w końcowej fazie meczu wygrywał 2:1. Wobec tego, że BVB zremisowała z PSG, mediolańczycy rzutem na taśmę zapewnili sobie grę w Lidze Europy, a Newcastle skończyło grupę na ostatniej lokacie.