Club Brugge kolejną ofiarą Messiego, wyrównał rekord CR7

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Club Brugge było 38. zespołem, przeciwko któremu Lionel Messi strzelił bramkę w Lidze Mistrzów. Tym samym wyrównał rekord Cristiano Ronaldo, który również może poszczycić się tym osiągnięciem.

  • Lionel Messi strzelił gola w pierwszej połowie meczu PSG z Club Brugge
  • Belgijski zespół to 38. ofiara Argentyńczyka w Lidze Mistrzów
  • Tylko Cristiano Ronaldo może poszczycić się podobnym osiągnięciem

Lionel Messi z kolejnym rekordem Ligi Mistrzów

Lionel Messi może nie zachwycać na boiskach Ligue 1, ale nadal bije rekordy Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie pojedynku Paris Saint-Germain z Club Brugge Argentyńczyk otrzymał podanie od Kyliana Mbappe, po czym pociągnął w swoim stylu z prawego skrzydła i uderzył, nie dając szans wrogiemu bramkarzowi. Był to gol na 3:0, więc mogłoby się wydawać, że poza ładną urodą, ten gol nie niesie za sobą wielkiej historii. A jednak.

Belgijski zespół był bowiem 38. ekipą, przeciwko której Lionel Messi strzelił bramkę w ramach Ligi Mistrzów. Nikt poza byłym kapitanem Barcelony nie może poszczycić się większą liczbą “skalpów” w tych elitarnych rozgrywek. Tym samym 34-latek zrównał się tym samym z Cristiano Ronaldo pod tym względem.

Argentyńczyk występuje w Lidze Mistrzów od sezonu 2004/2005. Pierwszą bramkę strzelił w kolejnej edycji, a jego pierwszą ofiarą był grecki Panathinaikos. W kolejnych latach Messi stał się żywą legendą rozgrywek. Sześciokrotnie zostawał w jej ramach królem strzelców, a łącznie ma na koncie 124 gole. Tylko wspomniany Ronaldo strzelił więcej (140).

Komentarze