Man Utd wraca do Ligi Mistrzów. Ten Hag zrealizował swój cel

Manchester United pokonał w czwartkowy wieczór Chelsea na Old Trafford i zapewnił sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Po rocznej przerwie Czerwone Diabły wracają do prestiżowych rozgrywek.

Manchester United
fot. PressFocus Na zdjęciu: Manchester United
  • Manchester United pokonał Chelsea i zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzów
  • W sezonie 2022/2023 Czerwone Diabły występowały w Lidze Europy
  • Liverpool nie ma już szans na zakończenie rozgrywek w pierwszej czwórce

Udany sezon Czerwonych Diabłów

Latem Erik ten Hag przybył na Old Trafford, aby przywrócić Manchester United na właściwe tory. Jego debiutancki sezon na Wyspach Brytyjskich należy ocenić pozytywnie. Czerwone Diabły zakończyły kilkuletnią posuchę i zdobyły Puchar Ligi Angielskiej. W pewnym momencie wydawało się także, że będą w stanie rywalizować z Arsenalem i Manchesterem City o mistrzostwo Anglii. Szybko jednak okazało się, że byłyby to zbyt wygórowane oczekiwania, zatem w klubie skupiono się na zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów.

W ostatnich tygodniach Manchester United dopuścił się kilku wpadek, co pozwoliło Liverpoolowi zbliżyć się do pierwszej czwórki. W czwartkowy wieczór wszystko stało się jednak jasne. Czerwone Diabły rozgromiły na Old Trafford Chelsea aż 4-1, dzięki czemu zapewniły sobie występy w kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów.

Anielski gigant po rocznej przerwie wraca do prestiżowych rozgrywek. W sezonie 2022/2023 Manchester United występował w Lidze Europy, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Po raz ostatni w Lidze Mistrzów mierzył się natomiast w 1/8 finału kampanii 2021/2022, kiedy to przegrał w dwumeczu z Atletico Madryt.

Zobacz również: Najmłodszy skład Chelsea w historii zdemolowany na Old Trafford. Fatalna skuteczność The Blues

Komentarze