Najmłodszy skład Chelsea w historii zdemolowany na Old Trafford. Fatalna skuteczność The Blues

Manchester United nie dał żadnych szans Chelsea, gromiąc ją na Old Trafford aż 4-1. Czerwone Diabły zapewniły sobie awans do kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów.

Manchester United
  • Chelsea przegrała na Old Trafford aż 1-4
  • Bramki dla Manchesteru United strzelali Casemiro, Anthony Martial, Bruno Fernandes i Marcus Rashford
  • Czerwone Diabły zapewniły sobie awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów

Demolka na Old Trafford

Na Old Trafford Frank Lampard zdecydował się posłać najmłodszy skład w historii Chelsea. Od pierwszej minuty grało dwóch nastolatków – 18-letni Lewis Hall oraz 19-letni Carney Chukwuemeka. Ponadto, niewiele starsi od nich są Noni Madueke (21 lat), Mychajło Mudryk (22 lata), Enzo Fernandez (22 lata) czy Wesley Fofana (22 lata). Cała czwórka została desygnowana do wyjściowej jedenastki.

Przyjezdni mogli błyskawicznie objąć prowadzenie, lecz w prostej sytuacji Mudryk skiksował i posłał piłkę daleko od bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się już chwilę później, bowiem Manchester United po raz pierwszy trafił do siatki w 6. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do futbolówki najwyżej wyskoczył Casemiro, który precyzyjnym strzałem pokonał Kepę Arrizabalagę.

W pierwszej połowie nie brakowało emocji. Obie drużyny tworzyły sobie okazje i często gościły w polu karnym rywali. Rażąca nieskuteczność ofensywnych zawodników The Blues sprawiła, że nie dopisali sobie do dorobku żadnego gola. Tuż przed przerwą po raz drugi uderzyli natomiast gospodarze. Casemiro fantastycznie obsłużył Jadona Sancho, ten zagrał do Anthony’ego Martiala, który trafił do pustej bramki i podwyższył prowadzenie Czerwonych Diabłów.

Po zmianie stron ofensywnych poczynań londyńczyków było już zdecydowanie mniej. Manchester United konsekwentnie dążył do kolejnych goli. W 73. minucie Bruno Fernandes zabawił się z Wesleyem Fofaną i został przez niego sfaulowany. Arbiter podyktował jedenastkę, a do piłki podszedł sam poszkodowany, który bez jakichkolwiek problemów pokonał bramkarza.

Chwilę później Marcus Rashford wykorzystał kolejny błąd Fofany i dobił gości. Jeszcze przed końcem meczu Joao Felix przeprowadził indywidualną akcję i precyzyjnym strzałem tuż zza pola karnego dał swojej ekipie honorowe trafienie. Dzięki temu zwycięstwu Manchester United zapewnił sobie awans do kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów.