LM: Pojedynek o Ligę Europy dla Krasnodaru

Piłkarze RB Lipsk
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze RB Lipsk

Krasnodar pokonał Rennes 1:0 (0:0) w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Stawką pojedynku między tymi zespołami miał być awans do fazy grupowej Ligi Europy. Rosjanie mogą być już praktycznie pewni awansu do tych rozgrywek.

Na początku pierwszej połowy mogłoby się wydawać, że Rennes zdominuje mecz. Piłkarze francuskiego klubu w ciągu piętnastu minut stworzyli sobie trzy groźne sytuacje, których nie potrafili jednak zamienić na bramkę. Po dominacji gości, inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Krasnodar również jednak nie wykorzystał swoich szans, przez co do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Piłkarze Rennes ponownie nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Problemu z tym nie mieli tym razem gospodarze. W 71. minucie Marcus Berg otrzymał podanie od Martynovicha. Doświadczony Szwed oddał ze skraju pola karnego mocny strzał z prawy dolny róg bramki, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Zawodnicy Rennes przez resztę meczu nie potrafili stworzyć sobie jeszcze jednej dogodnej sytuacji, dlatego wynik końcowy to 1:0. Krasnodar dzięki temu zwycięstwu może być już praktycznie pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Europy.